Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Balıkesir'e Körfezray projesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezi'ne hafif raylı sistem olan 'Körfezray'ın geleceği müjdesini verdi.

Balıkesir'e Körfezray projesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezi'ne hafif raylı sistem olan ‘Körfezray’ın geleceği müjdesini verdi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Uğur, “İzmir- Bergama arasında bulunan raylı sistem Ayvalık’a kadar gelecek. Biz de Ayvalık-Gömeç-Burhaniye-Havran-Edremit-Akçay-Zeytinli-Güre-Altınoluk ile Küçükkuyu’ya kadar olan bölgeye altın yumurtlayan tavuk olan hafif raylı sistemi getireceğimizin müjdesini vermek istiyorum" dedi.Havaaalanı ile Burhaniye, Ayvalık ve Edremit bölgesini dünyaya açtıklarını ifade eden Uğur, “Elektrikli sistemle çalışacak olan ‘Körfezray’, E-87 duble yolun her iki tarafından geçecek şekilde planlandı. Körfezray, Edremit Körfezi için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Paramız var. Yatırımları yapmak için irademiz var. Biz denizin altından raylı sistem yapan, denizin üzerinden çift hatlı tren geçirebilen bir iktidarız. Biz her yatırımı yapabiliriz.

Körfezray ile herkes özgürce seyahat edip, çabuk ve ucuz fiyata evlerine ve işyerlerine gidip gelebilecek. Kışın 300 bin, yazın ise 1,5 milyon nüfusu misafir eden körfezde ilçelerarası ulaşım kolaylaşacak. Gelenler kaldıkları süre kısıtlı olsa bile daha çok yeri görmek isteyecek. Böylece her ilçelerimize gitmek isteyecek turistlerin ilgisi ilçelerimizi canlandıracak” diye konuştu.Oda başkanları ve muhtarlarla da görüşmeler yapan Ahmet Edip Uğur, ziyaret ettiği esnafın derdini dinledi ve Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla her meselenin çok daha rahatlıkla çözüleceğini ifade etti. “Büyükşehir Belediyesi” olmanın avantajları hakkında halkı ve esnafı bilgilendiren Uğur, “AK Parti, 'Yeni Türkiye / Yeni Şehirler' anlayışı ile yeni bir atılım başlattı. Bu atılım, bu yıl büyükşehir olan Balıkesir’in her bakımdan kalkınması, ilerlemesi şeklinde algılanmalı. Büyükşehir demek, daha çok yatırım, daha çok hizmet ve daha çok iş demek” ifadelerini kullandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196