Urla'da HDPli'lere saldırı: 9 tutuklu

Urla'da HDPli'lere saldırı: 9 tutuklu

Dün İzmir'in Urla ilçesinde Halkların Demokratik Partisi üyelerine yapılan saldırı sonrasında 9 kişi gözaltına alındı. Olayda şans eseri kimse yaralanmazken polis zamanında müdahale etti.

İzmir'in Urla ilçesinde dün yapılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerine yönelik saldırı olayına karışan 9 kişi gözaltına alındı.
Facebook'ta Paylaş

Söz konusu saldırı, Urla Belediyesi'nin de bulunduğu meydanda yaşanmıştı. HDP İlçe Başkanlığı binasında seçim bürosu açılışı için hazırlık yapan partililer, iddiaya göre polisin aleyhinde slogan attı. Bunun üzerine çevrede toplanan vatandaşlar tepki gösterdi. Urla'da HDP'lilere izin vermeyeceklerini söyleyen kalabalık bir grup, HDP ve PKK aleyhine sloganlar atmaya başladı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, vatandaşların HDP binasına doğru yürümeye başlaması üzerine biber gazıyla müdahale etti. Gruptan bazı kişiler, yakında bulunan HDP ilçe binasına plastik sandalye attı. Partinin seçim otobüsü de taş yağmuruna tutuldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, 9 kişiyi gözaltına aldı. Herhangi bir parti ile bağlantılarının olmadığı belirtilen bu kişilerin, poliste değişik suçlardan kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

1599
Bu Haber için yorum yapabilirsiniz 16.04.2014 16:02:01 50.19.33.5
Yorumlar()

İlgili Haberler

Son Eklenenler

Çok Okunanlar