YAŞAM:
Pankartlı Gelin Arayışı !
Evlenmek için bulunan son yöntem pankart. Gaziantep'te üzerine Türkçe ve Arapça evlenmek aradığını yazan Ş.K. isimli şahıs polis tarafından gözaltına alındı. Boynuna Türkçe ve Arapça yazılı kağıt asarak eş arayışına gözaltı.

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde, boynuna astığı Türkçe ve Arapça yazılı kağıtla evlenmek için eş arayan 45 yaşındaki Şaban Kahraman, polis tarafından gözaltına alındı.

Nizip'te oturan ve bir kez evlenip boşanan işsiz Şaban Kahraman, bu sabah üzerinde Türkçe ve Arapça; '30-45 yaş arası evlenmek için bayan aranıyor' yazılı kağıdı boynuna asarak ilçe merkezinde dolaşmaya başladı. Görenlerin şaşırdığı ve cep telefonu ile fotoğrafını çektiği Kahraman, yıllar önce evlendiğini ancak, geçimsizlik nedeniyle boşandığını anlatırken şöyle dedi:

"Yalnız yaşamaktan kurtulmak istiyorum. Evlenmek için eş bulamayınca, böyle bir yönteme başvurdum. İlçede çok sayıda Suriyeli olduğu için Türkçe’nin yanı sıra Arapça da evlilik talebimi yazdım. Amacım evlenmek ve yuva kurmak."

Kahraman, kendisini gören bazı kişilerin ihbarı ardından gelen polisler tarafından boynuna astığı evlenmek istediğini yazdığı kağıda el konulduktan sonra ifadesine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA)

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sağnak yağış uyarısı hangi iller için...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hangi iller için...

Haberi Oku