Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül laiklik Halit Mermer çorlu Yalova Altınova

Kediyi Telef Eden Caniye Bin 756 Liralık Şok Ceza

Kediyi telef eden cani üniversite öğrencisine şok bir ceza verildi. Bin 756 liralık pek caydırıcılık değeri taşımayan bir ceza verildi. Caninin kediye yaptıkları büyük tepki almıştı. Hayvan hakları savunucuları bu durum karşısında isyan etmiş durumdalar.

Kediyi Telef Eden Caniye Bin 756 Liralık Şok Ceza
Kediyi telef eden üniversite öğrencisinin cezası belli oldu. Kediyi gaddarca öldüren ve video görüntülerini yayan üniversite öğrencisine bin 756 liralık bir para cezası verildi.

Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisine bin 756 lira idari para cezası kesildi.

Eskişehir'de Osman Gazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğrencisi C. A'nın, iç organları dışarı çıkmış bir kedinin resimlerini kendi sosyal paylaşım hesabında paylaşarak yayınlaması üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğünce inceleme başlatılmış ve ikamet adresi tespit edilmişti.

Eskişehir'deki ikamet adresinde bulunamayan şahsın Bartın'a gittiği öğrenilmiş ve bunun üzerine Bartın Cumhuriyet Savcılığına başvurulmuş, Cumhuriyet Savcılığınca şahsın ifadesi alınarak Eskişehir Adliyesine gönderilmişti.

BİN 756 LİRA İDARİ PARA CEZASI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğü, üniversite öğrencisi C.A. hakkında, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 8. Maddesinin 2. fıkrasında yer verilen "Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbi amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez" hükmüne aykırı davranmaktan bin 756 lira idari para cezası uygulayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196