Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi Musa Karagöz atölye teklifi

Hamamarkası da kültür ve sanatın merkezi oldu

Altındağ'ın kültür ve sanatla iç içe olan yapısına Hamamarkası da ayak uydurdu. Hamamarkası'nda birbiri ardına açılan kültür ve sanat merkezleri önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya başladı.

Hamamarkası da kültür ve sanatın merkezi oldu
Hamamarkası Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan “St. Petersburg Sovyet Sanatçıları Birliği Sergisi”, yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda sanatseveri bir araya getirdi. Açılışa Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov ve çok sayıda Rus ve Türk sanatsever katıldı.  
 
Savaşın olumsuz izleri bu sergide…
Ankara’nın Rusya Büyükelçiliği ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar ve Uluslararası İnsani İşbirliği İçin Federal Ajansı (Rossotrudniçestvo) tarafından açılan sergide, pek çok tarihi fotoğrafın yanında Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları da yer alıyor. Hamamarkası’ndaki St. Petersburg Sovyet Sanatçıları Birliği Sergisi’nde yaklaşık 30 eser bulunuyor. Rusya’ya bağlı Leningrad Şehri’nin kurtarılmasının 70’inci yıl dönümü anısına açılan fotoğraf sergisi, savaşın insan hayatı üzerindeki olumsuz izlerini yansıtıyor.

 
Hamamarkası yabancı ülkelerin çok ilgisini çekiyor
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, St. Petersburg Sovyet Sanatçıları Birliği Sergisi’nin bölgeye daha da zenginlik katacağını dile getirdi. Hamamarkası bölgesinin de iyice canlandığını ve özellikle yabancı ülkelerin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Başkan Tiryaki “Çok kısa bir zaman önce Kosova ve Arnavutluk Büyükelçilikleri de burada bir kültür merkezi açmak için başvurdu. Bu sergiyle ise Rus kültürü Altındağ’a taşındı. Bu tarz aktiviteler sayesinde Hamamarkası’nın daha da güzel olacağına inanıyorum.” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196