Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Çarşamba'yı değil bu kez Muğla'yı sel aldı...

Muğla'da Devlet Su İşleri'nin (DSİ) borusu patladı. DSİ'nin içme suyu boru hattında meydana gelen patlak sebebiyle ev ve iş yerlerine su bastı. Bir çok araç da yolda sürüklendi. İçme suyunda meydana gelen patlak, dillere destan olan Çarşamba'yı sel aldı türküsünü Muğla'yı sel aldı şekline getirdi.

Çarşamba'yı değil bu kez Muğla'yı sel aldı...

 Muğla'nın gözde tatil beldelerinden Bodrum'da Devlet Su İşleri(DSİ)'ne ait içme suyunda meydana gelen patlak, yıllardır dillerimize destan olan "Çarşamba'yı sel aldı" türküsünü aratmadı. Birçok sayıda ev ve işyerine su basmasına sebep olan sel, birçok aracın da yolda sürüklenmesine neden oldu. 

Muğla iline bağlı Bodrum'da DSİ'ye ait içme suyu hattı üzerinde meydana gelen patlama yüzünden 20'ye yakın ev ve işyerini su bastı, bazı araçlar ise yolda sürüklendi.

MUĞLA Bodrum'u DSİ içme suyu hattı bastı, çok sayıda ev ve işyeri su altında kaldı.

Bodrum'da, Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait içme suyu hattında patlama meydana gelirken, patlama sonucunda ortalığı sel bastı.

Kazaya bağlı Güvercinlik Semti'nde bulunan DSİ'ye ait içme suyu ana isale hattında, daha belirlenemeyen nedenle olan patlama neticesi 20'ye yakın ev ve iş yerini su bastı.

Patlamaya yakın bölgelerde Sokakak içerisinde park halindeki bazı araçlar basınçlı su nedeniyle sürüklenirken akıma kapılan bir köpek ve kaplumbağa ise çevrede bulunanlar tarafından kurtarıldı. 

Bodrum-Milas karayolunun bir müddet trafiğe kapandığı patlamada yol, belediye ve polis ekiplerinin çalışmasının hemen peşinden yine trafiğe açıldı. 

Güvercinlik Semti Muhtarı Mehmet Gereme, gazetecilere yaptığı izahta, bölgede önceden de patlamaların olduğunu ve yurttaşların artık tedirgin olduğunu söyledi.

Bölgede DSİ ekiplerinin çalışma yaptığını belirten Gereme, "Bu çalışmaların hızlandırılması gerekiyor. Ayda en az iki defa patlama oluyor. Patlama sonrası çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196