Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül  Sosyal Ben  BGD Cup Bilecik Leyla Zana

Altındağ Belediyesi'nden karakol açılışı

İlçe Emniyet Teşkilatı'na büyük destek veren Altındağ Belediyesi, bir polis karakolunun daha yapımı tamamlayarak hizmete sundu.

Altındağ Belediyesi'nden karakol açılışı
Daha önce Altındağ İlçe Emniyet Binası, Aydınlıkevler, Anafartalar ve Karapürçek Polis Karakolu binalarının yapımını üstlenen Altındağ Belediyesi, Demirfırka Polis Merkezi Amirliği’ni de düzenlenen coşku dolu bir törenle açtı.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Altındağ İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Ergün Doğdu, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alpaslan, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Oldukça geniş bir arsa üzerine yapımı gerçekleştirilen 3 katlı polis merkezi, 700 metrekare büyüklüğünde… Karakolda 2 nezarethane ve geniş bir de otopark bulunuyor. Demirfırka Polis Merkezi Amirliği 54 personeliyle, yaklaşık 22 bin kişiye hizmet verecek.
Başkan Tiryaki’yle bambaşka Altındağ


Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki yaptığı konuşmada 40-50 yıllık ihmallere rağmen Altındağ’ın her geçen gün daha fazla huzura ve refaha kavuştuğunu dile getirdi. Altındağ Belediyesi olarak kamuya yaptıkları hizmetlerin sürekli hız kazandığını söyleyen Başkan Tiryaki, vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Tiryaki “Tekrar ayağa kalkan, konuşan bir Altındağ’ın merkezindeyiz ve bugün burada tam bölgenin kalbinde polis karakolunun mütevazı açılışını yapıyoruz. Altındağ Belediyesi bundan öncede gerek kamu hizmetlerini hızlandırmak, gerek vatandaşın yaşam kalitesini arttırmak amacıyla, bir belediye sorumluğunda, bu tür tesisler kazandırmaya devam ediyor. Attığı her adımda ileriye giden bir Altındağ’ın gururunu yaşıyoruz.” dedi.Devlet erkânından Başkan Tiryaki’ye övgü dolu sözler
İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Altındağ Belediyesi’nin takdir edilecek işlere imza attığını ifade etti. Eski Altındağ ile yeni Altındağ arasında büyük bir fark olduğunu ve herkesin bunu takdir ettiğini söyleyen Güneş, 1970’li yıllarda Ankara’da öğrenci olduğu günleri ve o zamanın Ankara’sını da anlatarak, artık ne zaman yurtdışından bir misafir gelse hemen Hamamönü’ne götürdüklerini söyledi. Güneş “Başkan Tiryaki Altındağ’ı iftihar edilecek bir hale getirdi. Kendisi hizmetin tiryakisidir.” dedi.
Altındağ Belediye Balkanı Veysel Tiryaki’yi Ankara’nın en başarılı belediye başkanlarından olarak gösteren Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ise “Altındağlıları ilgilendiren her konuda Veysel Tiryaki’yi görmek mümkün. Veysel Tiryaki, toplumun huzur ve refahı için elini taşın altına koymaktan kaçınmayan biri… Ben yasada belirtilen görevimi yerine getiririm, gerisine de karışmam demiyor. Altındağlı çocukları düşünüyor, Altındağ’ın huzurunu ve refahını düşünüyor, Altındağ’daki her şeyi düşünüyor ve çok önemsiyor.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196