Öne Çıkanlar Direnmek yerel ürünler Burhaniye Ahmet Can Burcu Ali Haydar Konca

Aloo 155'e mesaj atabilmek mümkün!

Alo 155'ten devrim gibi bir yenilik geldi. Zor durumda kalan ancak polisi arama imkanı bulamayan mağdur vatandaşlar 155'e artık mesaj atarak polise ulaşabilecekler.

Aloo 155'e mesaj atabilmek mümkün!
155 polis imdat hattını artık aramak gibi mesajlada ihbarda bulunulabilecek. Arama şansı olmayanlar polise 155'ten mesaj atarak ulaşabilecek.
 
Artık SMS ile polise şikayetler bildirilecek ihbar edilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün; 155 Polis İmdat Acil Merkezi’ne teknolojik yenilikler eklemek için hazırladığı ‘155 SMS’ ihbar servisi 1 Şubat günü hizmete açılıyor. 155 arama servisine birde 155 SMS servisi ekleniyor.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü teknolojinin her nimetinden yararlanıyor. Hem vatadaşlarında daha rahat ulaşabileceği bir 155 SMS servisi geliştiriyor. 155 Polis İmdat hattı aranarak bildirilen şikayetleri 1 Şubat'tan itibaren SMS ile de bildirilebilecek. 
 
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet teşkilatının, yurt çapında vatandaşların polise daha hızlı ve kolay erişimini sağlamak amacıyla teknolojinin getirdiği iletişim ve haberleşme sektöründeki yenilikleri bünyesine katarak ilerlediği bildirildi. Zaman zaman meşguliyetten ulaşılamayan polise SMS ile ihbarda bulunabilecek. 
 
 
Vatandaşların, 155 Polis İmdat Acil Çağrı merkezleriyle polise daha hızlı ve kolay erişebildiği belirtilen açıklamada, bu çerçevede 155 SMS servisinin de hayata geçirileceği ve konuya ilişkin en fazla talebin ise engelli vatandaşlardan geldiği ifade edildi.
 
 
Zor bir durumla karşılaşan vatandaşların 155 SMS ihbar servisine SMS (kısa mesaj) atarak ihbar veya şikayette bulunabilecekleri vurgulandı.
Daha çok engelli vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda planlanan '155 SMS' ihbar hattının en büyük faydası; engelli ve diğer vatandaşların zor bir durumla karşılaştıkları zaman, telefonundan SMS (Kısa Mesaj) göndermek suretiyle ihbar veya şikayette bulunabilecek olması.
Engellilerin işini büyük ölçüde kolaylaştıracağı belirtilen 155 SMS hizmeti ile vatandaşların, güvenlik hizmetini her koşulda alabilme ve değerli birey olma öz güvenini de yaşayacağı dile getirildi.
 
 
ALTYAPI VE UYGUNLUK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
 
 
‘Engelsiz Türkiye Projesi’ kapsamında hayata geçirilen çalışmada, Emniyet Genel Müdürlüğü ile işletmeci operatörler arasında alt yapı hazırlık ve uygunluk çalışmaları tamamlandı. Vatandaşlar, 01 şubat gününden itibaren; 155 Polis İmdat Acil Çağrı kısa numarasını kullanmak suretiyle cep telefonundan acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmek amacıyla 155 SMS servisini kullanabilecek.
 
 
Cep telefonunda SMS kısmında ihbar ve şikayetlerle ilgili bilgileri yazan vatandaşlar, 155’e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesajlarını iletebilecek. İlk etapta SMS ihbarlarına interaktif olarak geri dönüş yapılamayacağına dikkat çeken Emniyet Genel Müdürlüğü, SMS içeriğine ihbarla ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılmasını istedi. 
SMS’ler hangi konumdan gönderilmiş ise o coğrafi konumdaki ilin 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi’ne iletilecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196