Öne Çıkanlar McDonalds kararı goran pandev Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

27 liranın çok ama çokk ağır bedelii!

Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki bir çocuk bakkaldan 27 lira çalmıştı. o dava görüldü. Bakkaldan 27 lira çalınan o çocuğa tam tamına 27 ay hapis cezası verildi.

27 liranın çok ama çokk ağır bedelii!
Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki bir çocuk bakkaldan 27 lira çalmıştı. O çocuğun cezası çok ama çok ağır oldu. 27 lirası çalınan bakkal çocuktan şikayetçi olmamasına rağmen, çocuğa tam 27 ay yani 2 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
 
Kahramanmaraş'ta meydana gelen olayda bir bakkal dükkanından 27 lira çalan çocuk tamı tamına 27 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezayı yıla vurduğumuzda ise 2 yıl 3 ay yapıyor.
 
 
 
Henüz 16 yaşında olan İ.B ilk olarak 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davanın görüldüğü çocuk mahkemesi hakimi zanlının yaşının küçük olmasından dolayı cezayı 2 yıl 2 ay 20 güne indirdi. Karar karşısında mağdur bakkal çocuktan şikayetçi olmadığını söylesede karar değişmedi. Küçük çocuk hapis yatacak.
 
Kahramanmaraş'ta meydana gelen olay duyanları bir nebze olsun üzüyor. Tamam yaptığı yanlış ancak o henüz 16 yaşında bir çocuk. Yokluğun verdiği cesaret onun kolunu o bakklın camından sokmuşta olabilir. Fakat yaptı, ceza aldı. Mahkeme küçük çocuğa tam 4 yıl ceza verdi ancak zanlının yaşının küçük olması, cezanın 27 ay'a indirilmesi sağlandı.  27 lira, çalan çocuk 2 Yıl 2 ay hapis yatacak. Mağdur bakkal çocuktan şikayetçi olmadığını dile getirsede mahkemenin kararı değişmedi. 16'lık İ.B 2 buçuk yıla kadar yakın ceza evinde kalacak. 
 
Kahramanmaraş’ta bir bakkal dükkanının açık unutulan penceresinden kolunu içeri uzatarak kasadan 27 lira çalan 16 yaşındaki İ.B. mahkeme tarafından 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davanın görüldüğü çocuk mahkemesi hakimi, zanlının yaşının küçük olması ve iyi halinden dolayı cezayı 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına indirdi. Karar karşısında mağdur bakkal mahkemede sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi. Fakat Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kamu davası açıldığı için karar sanık avukatı tarafından temyiz için Yargıtay’a gönderildi. 
İddianameye göre, Sümer Mahallesi'nde Necati A. (46)’ya ait bakkalda geçen yıl meydana gelen olayda, İ.B. açık unutulan dükkânın penceresinden elini uzatarak kasadan bozuk 27 TL çaldı. İhbar üzerine inceleme başlatan polis, kasa üzerinde İ.B.’nin parmak izlerine rastladı. Müslüm adında bir arkadaşına bakkal dükkânından hırsızlık yaptığını da söyleyen İ.B. hakkında, ‘bina içerisindeki eşyaya karşı geceleyin hırsızlık’ suçunun işlendiği iddiasıyla Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na Kamu davası açıldı. ,
 
 
Kahramanmaraş Çocuk Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz yargılanan sanık İ.B. hakkında suçun işlendiği sabit olduğundan TCK’nın 142. Maddesi gereğince takdiren teştiden 4 yıl hapis cezası verilmesi, verilen cezanın sanığın yaşının küçük olması sebebiyle 2 yıl 8 aya indirilmesi karara bağlandı. Mahkeme heyeti ayrıca sanığın mahkemedeki saygılı davranışını göz önünde bulundurarak cezanın 2 yıl 2 ay 20 güne düşürülmesine hükmetti. 
 
 
Mahkemede kendine yöneltilen suçlamayı kabul eden İ.B., “Çaldığım parayı aslında verecektim, fakat gidip konuşmaktan utandım ve zararı gideremedim” diyerek savunmada bulundu. 
 
 
Bakkal sahibi Necati A. ise mahkemede, zararının olmadığını belirterek sanıktan şikâyetçi olmadığını söyledi. 
Verilen kararın ardından dava dosyası sanık avukatı tarafından temyiz için Yargıtay’a gönderildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196