Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Xbox One Niye O Kadar büyük?

Playstation 4'e benzerliği bakımından oldukça şaşırtan Xbox One, genel ortalamaya bakılırsa oldukça büyük bir cihaz. Peki ama neden?

Xbox One Niye O Kadar büyük?

 En büyük rakibi PlayStation 4 ile kıyaslandığında oldukça kalın ve hantal bir yapıya sahip olmasından ötürü büyük eleştirilere maruz kalan cihaz, tasarım yönünden pekte estetik görülmüyor. Tasarım yönünden televizyonların alt kısmında hiç estetik görünmeyen xBox One'ın bu tasarıma ulaşmadan önce tam 75 model üzerinde tartışıldığı öğrenildi.

İngiliz teknoloji sitesi MCV, Xbox'ın baş tasarımcısı Carl Ledbetter'la bir röportaj gerçekleştirmiş ve bu soruları dile getirmiş.

Xbox'ın baş tasarımcısı Ledbetter'ın Xbox'ın kalın ve hantal yapıda olmasıyla ilgili ilk söylediği söz, "Herkes hayal kırıklığına uğramış gibi görünüyor, zira herkes gibi biz de cihazın ince, kolaylıkla bir araya getirilebilen ve ısınmayan yapıda olmasını istiyoruz, fakat bu gerçekte pek de kolay olmuyor," olmuş. Xbox One'ın çalıştığı anda işlemciye watt'larca elektrik yüklendiğini ve bunun çevresindeki donanımlarla birlikte kasayı da ısıttığını söyleyen Ledbetter, mühendislik ve tasarım arasında her zaman ilginç bir dinamiğin mevzu bahis olduğunu da sözlerine eklemiş.

"Isınmaması için büyük"

Ledbetter söyleşinin devamında, insanların Xbox One'ı oyun odalarının dışında evlerinin salonlarında veya yatak odalarında konumlandırdıklarını bildiklerini ve bu nedenle cihazın tasarımının onlar için önemli olduğundan bahsederek; insanların büyük ekranlı ve Full HD çözünürlüklü ince televizyon ekranlarının altında yine ince bir oyun konsolu istediğini bildiklerini de sözlerine eklemiş. Ledbetter, öte yandan iyi oyun performansı almak için cihazın ürettiği ısının dağıtılması gerektiğini, bunun için de Xbox One'ın gövdesini en uygun ölçüde geniş tuttuklarını açıklamış.

Bu açıklama gerçekten yeterli gelecek mi, yoksa "talihsiz" olarak mı bulunacak; bunun cevabını elbette oyuncular verecek.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196