Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Twitter'ın amacı ne?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Ancak Twitter akıllı telefonlardaki uygulamasına öyle bir açıklama yaptı ki birçok kullanıcı uygulamayı kaldırdı.

Twitter'ın amacı ne?
Twitter akıllı telefonlardan da rahatça giriş yapılabilmesi için Apple, Windows ve Google marketlerinde bulunan uygulamalarına ek bir açıklama getirerek telefonunuzdaki uygulamaların isimlerine bakabilme eklentisi getirdi. Birçok kullanıcı özel hayata dokunduğu için uygulamayı telefonundan kaldırdı. Twitter'ın amacının ne olduğu hala anlaşılamadı. Ancak Twitter yetkilileri durum hakkında açıklamalarını yaptı.

Twitter’ın destek sayfasından yapaılan açıklama ile birlikte, “Daha kişisel bir Twitter deneyimi sunmak ve ilgilenebileceğiz içerikleri size ulaştırabilmek için mobil cihazınızda yüklü olan uygulamaların listesini topluyor ve zaman zaman bu listeyi güncelliyoruz” açıklaması yapıldı. 

Twitter’ın Takibinden Saklanabilir misiniz?

Twitter‘ın sizin hakkınızda topladığı bu veriler, “Takip edilecek kişi” önerileri, sponsorlu tweet’ler ve ana sayfanızdaki diğer “istenmeyen” öğelerinizi etkiliyor. Bu işlevi Twitter’ın ayarlar menüsünden kapatılabiliyorsunuz. 

“Reklam takibini kısıtla” işlevini devre dışı bırakmanız yeterli. Bu işlev uygulama ilk kurulduğunda varsayılan olarak kapalı durumda bulunuyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196