Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Twitter'a Öyle Bir Güncelleme Geldi Ki!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medyaları arasında yer alan Twitter, kullanıcıların tamamını etkileyecek bir güncellemeye imza attı. Kullanıcıların bazılarının istediği yönde bir güncelleme gelirken genel anlamda reklam verenlerin yüzünü güldürdü.

Twitter'a Öyle Bir Güncelleme Geldi Ki!

 Çalışma prensibi olarak mikro blog platformu olarak görülen Twitter, bir bakıma genel anlamda özellikle istenilen şekillerde kendine bir güncelleme getirdi. Ancak Twitter'ın yapmış olduğu güncelleme kesin olarak reklam verenleri sevindirdi.

Yeni duyurulan güncellemeye göre popüler mikro blog servisi Twitter, mobil cihazlarda kullanılan uygulamaları gözleyecek. İşinilginç yanı ise, kullanıcıların çoğu bunu bilmeyecek.

Yeni gelecek güncellemeyle Twitter uygulaması otomatik olarak cihazınızda yüklü uygulamaların bilgilerini toplayacak. Kullanıcılar bu durumu reddetmediği sürece onaylarına başvurmadan böyle bir adım atılması fazlaca şikayet alacak gibi.Twitter'dan yapılan açıklamaya göre yeni özellik sayesinde Twitter sadece cihazınıza yüklenen uygulama bilgilerini alacak. Bunu da kullanımı kişiselleştirme adına yaptıklarını savunuyorlar.

Cihazla yapılan mesajlaşma ve ya telefon rehberi gibi özel bilgilerin kesinlikle bu özelliğin dışında olduğunu vurgulayan Twitter'ın diğer uygulamalara şöyle bir bakıp çıkacak olması hiç inandırıcı gelmese de böyle bile olsa bu özelliğin ticari yönde kullanılacağına şüphe yok.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196