Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Twitter özel hayata burnunu soktu!

Sosyal medyanın en çok kullanılan ünlü uygulamalarından biri olan Twitter yaptığı açıklama ile herkesin tepkisini üzerine çekti. Twitter, telefonunuzda yüklü olan uygulamaların neler olduğuna bakacağını söyleyince herkesi bir endişe sardı. Twitter'ın telefonumuzda ki programlara kadar ulaşılabileceği haberleri mahremiyet sınırını zorlayınca tepkiler büyüdü.

Twitter özel hayata burnunu soktu!
Ünlü sosyal medya programı Twitter telefonumuzda ki programlara bakacağını söyledi. Milyonlarca kullanıcı olan Twitter bunu neden yapıyor soruları akla gelirken haberi duyanlar bu çalışmadan rahatsız olduklarını belirtti. Twitter'ın tek amacı kullanıcılar hakkında bilgi toplayıp kullanıcılara göre reklam ya da takipçi önermeyi isabetli yapmak adına olsada bu uygulama rahatsızlık verdi.
Mikro blog sitesi Twitter, telefonunuzda hangi uygulamaların yüklü olduğunu yakından incelemeye başlayacağını açıkça söyledi. Firmanın amacı, elbette hakkımızda bilgi toplayıp, bize daha isabetli reklamlar göstermek.

Twitter'ın destek sayfasında konuyla ilgili şöyle bir açıklama yayınlandı: "Daha kişisel bir Twitter deneyimi sunmak ve ilgilenebileceğiz içerikleri size ulaştırabilmek için MOBIL cihazınızda yüklü olan uygulamaların listesini topluyor ve zaman zaman bu listeyi güncelliyoruz." Twitter'ın uygulamaların içerisinden herhangi bir veri toplamadığını, sadece uygulama listesini aldığını söyleyelim.

Sosyal ağın topladığı bu veriler, "Takip edilecek kişi" önerileri, sponsorlu tweet'ler ve ana sayfanızdaki diğer "istenmeyen" öğeleri etkiliyor. İşlev, TWITTER'ın ayarlar menüsünden kapatılabiliyor. "Reklam takibini kısıtla" işlevini devre dışı bıraktıysanız yeni işlev, kullandığınız işletim sistemine göre varsayılan olarak kapalı durumda bulunuyor. Ayarın açılması halinde firmanın söylediğine göre Twitter size bir uyarı gösterdiğinden, şimdilik endişelenmenize gerek yok.
Anahtar Kelimeler:
TwitterGirdiözelHayata

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196