Öne Çıkanlar Futbol kadıköy Bilecik ERV Nene Hatun Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Twitter, Facebook olma yolunda adım adım ilerliyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Twitter ve Facebook kullanıcıları her geçen gün artıyor. Ünlü mikroblog siteleri her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor. Facebook'a haber kaynağının koyulmasının yanı sıra twitter'da yenilikler yapmaya devam ediyor. Twitter'ın son yeniliği ise Facebook mu oluyor sorusunu akıllara getirdi

Twitter, Facebook olma yolunda adım adım ilerliyor
Yeni tasarıma geçtiğimiz günlerde geçen Twitter, bu kez kullanıcılarını şaşırtacak kadar büyük bir değişikliğe gidiyor. Twiitter'ın son hali Facebook'a benzerliği ile dikkat çekiyor.

Mikroblog sitesi Twitter kısa bir süre önce yeni tasarımını yayına almaya başlamıştı. Kademeli olarak tüm hesaplar yeni tasarıma geçti. Yeni tasarımla birlikte gelen en büyük özellik de görsellerin biraz daha büyümesi ve Twitter’ın web uygulamasının, Twitter’ın en iddialı olduğu mobil sürümüne biraz daha benzer yapılandırılmasıydı.

Mashable’da yer alan bir habere göre Twitter bu sefer tasarımını baştan aşağı değiştirmek için testlere başladı.

Mashable’da yer alan haberde yeni tasarımın görselleri de paylaşıldı. Burada Facebook ’tan ciddi esinlenmeler görürken, görsellerin daha da büyüdüğünün ve profil sayfalarının neredeyse baştan aşağı yenilendiği görülüyor. Twitter’daki header alanı biraz daha genişliyor ve Facebook’taki kapak fotoğrafının benzeri geniş bir alan geliyor.

Yeni tasarımdaki profil sayfalarında tweet’ler, takip edilenler/edenler, favoriler gibi alanlar da sekme tarzında tasarlanmış. Bunun yanı sıra buradaki sekmelerde ‘Fotoğraflar/Videolar’ alanı da ilk bakışta dikkat çekiyor.

Üst menü son tasarımla aynı kalırken, profil sayfalarında sol menüde kullanıcıların detaylı profil bilgilerinin daha derli toplu olduğu da görülebiliyor. Yeni tasarımda dikkat çeken diğer bir detay ise profil sayfalarının kapak fotoğraflarında sağ alt köşede kullanıcının Twitter’a üye olduğu ilk tarihe de yer verilmiş olması.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196