Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos çanakkale Futbol

Samsung tahtı Apple'a kaptırdı!

Samsung'un yeni çıkan telefonu Samsung Galaxy S5, Apple'nın yeni çıkan telefonları İphone 5S ve İphone 5C'nin gerisine düştüğü öğrenildi. En çok satılan ise İphone 5S ve İphone 5C.

Samsung tahtı Apple'a kaptırdı!
Samsung yenildi. İngiltere'de Galaxy S5'in, piyasaya çıkışının ilk ayında Apple'ın iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin gerisine düştüğü ortaya çıktı. Dokuz aydır piyasada olmasına rağmen iPhone modellerinin hala en çok satan modeller olması, Samsung'un İngiltere'de yarışı Apple'a karşı kaybettiğinin delili olarak görülüyor. Samsung'un yeni çıkan telefonu Samsung Galaxy S5, Apple'nın yeni çıkan telefonları İphone 5S ve İphone 5C'nin gerisine düştüğü öğrenildi. En çok satılan ise İphone 5S ve İphone 5C.


Telegraph'ın haberine göre, Mayıs ayında, Galaxy S5'in, İngiltere'deki telefon satışları arasında sadece yüzde 9 pay almasına karşılık iPhone 5S ve 5C'nin yüzde 11 ve yüzde 11.1 satış oranına ulaşması dikkat çekti. Galaxy S5'in yarattığı hayal kırıklığının arkasında HTC ve Sony'nin aynı dönemde çok güçlü modeller çıkarmasının da payı olduğu düşünülüyor. Böylece Android kullanıcılarının üç marka arasında bölündüğü de dikkatlerden kaçmıyor.

İngiltere'de işler Samsung için iyi gitmese de Avrupa genelinde kullanıcılar hala büyük oranda Android telefonları tercih ediyorlar ve satılan telefonların yüzde 73.3'ü Android telefonlardan oluşuyor...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196