TEKNOLOJİ:
Samsung Galaxy S4 için KitKat güncellemesi geldi. KitKat nedir?
Samsung'un son amiral gemisi Samsung Galaxy S4 için Android 4.4 KitKat güncellemesi yayınlandı

Samsung’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu amiral gemisi Galaxy S4, en nihayetinde Android 4.4 KitKat güncellemesini aldı. Android 4.4 KitKat güncellemesi, Samsung Galaxy S4 sahiplerine sunulmaya başlandı. Güncelleme kademeli olarak tüm kullanıcılar için indirilebilir kılınıyor. Güncellemenin Türkiye’deki Galaxy S4 sahiplerine tam olarak ne zaman sunulacağı bilinmiyor.

Eğer Galaxy S4 sahibiyseniz, güncellemeyi Samsung KIES yazılımından veya telefonunuzun ayarlar bölümündeki ‘yazılım güncellemeleri’ sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Samsung, daha birçok akıllı telefonunun ve tabletinin en güncel Android sürümünüe yükseltileceğini belirtiyor. Önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Galaxy S5 ise kutusundan KitKat’lı çıkacak.

KİTKAT NEDİR?

Android 4.4 artık resmi olarak yayınlanmaya hazır hale geldi. Peki hangi telefonlarda çalışacak? Ne kadar Ram kullanacak? Sorularının yanıtları ve çok daha fazlası yazımızda yer alıyor. Okumaya devam edin lütfen.

Sistem gereksinimleri nelerdir?
En az 512MB Ram barındıran tüm cihazlar bu sürümü yükleyebilecekler.

Ne kadar hızlı?
En hızlı Android sürümü olacağı düşünülüyor. En eski ve en basit sürümler gibi sistem kullanacak, En iyi grafikleri sunacak. Kısaca üstün grafikler ve uygulamalar düşük telefonlarda yer alacak.

Eski telefonlarda güncellenecek mi?
Henüz konu hakkında bilgi bulunmuyor. Konu hakkında bilgi edinmeye çalışıyoruz. Fakat sadece Samsung ile görüşmekteyiz. Eğer sizde merak ediyorsanız üretici firmanızın web sitesinin iletişim bölümünü kullanarak güncelleme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yenilikler nelerdir?
Mesajlaşmada farklı uygulamalar kullanabilme. Örneğin telefonun mesajlaşma uygulaması yerine Whats App uygulamasını varsayılan yapabileceksiniz. Daha akıllı bir telefon rehberi geliyor. Hesaplar arasında daha verimli senkronizasyon. Yenilenen Hangouts uygulaması çok daha güvenilir ve hızlı çalışacak. Kilit ekranında yer alacak kamera kısayolu ile anlık olayları daha hızlı yakalayabileceksiniz. Yenilenen navigasyon uygulaması çok daha güvenilir hale geldi. Yeni HotWords uygulaması ile sesli aramalar çok daha akıcı oldu. Şimdilik yazdırma ve baskı sadece HP yazıcılar için geçerli ancak gelen bilgilere göre daha farklı yazıcı destekleri eklenecek.

4.4 Sürümünün amacı nedir?
Google Android 4.4 sürümü ile çok daha geniş bir kitlenin kullanımını sağlamak istiyor. Ayrıca böyle bir bilgi olmasa da ben eski sürümlerin kaldırılmak istendiğini düşünüyorum.

Hedef nedir?
Google hedefi tam 1 Milyon kullanıcının Android 4.4 KitKat sürümünü yüklemesi.

4.4 Güncellemenin bizler için faydası nedir?
Şu anda normal 512MB Ram bulunan bir telefonda OS Ram kullanımı sebebi ile yaklaşık olarak 380 MB boş yer bulunuyor. 380 MB çok sık donma ve takılmalara sebep oluyor. Yeni güncelleme ile 400-440 MB civarı boş yer bulunabilecek. Bu oran telefonun orijinal arayüzüne bağlı olarak değişebiliyor.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Tubidy bedava MP3 Müzik indir, Tubidy Mobile...
Tubidy.mobi ile bedava MP3 indirebilir, şarkı, müzik indirebilir, ve oyun indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken...

Haberi Oku