Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Safir ekranlı iPhone herkesi büyüledi!

Günümüzde akıllı telefonların kullanımının çoğalmasıyla birlikte en çok karşı karşıya kalınan sorunlardan birisi telefon camının kırılması oluyor. Apple buna bir çözüm buldu. Bir cam firması ile anlaşan Apple iPhone 7 için kırılmayan safir ekran ile gündeme geldi. iPhone safir ekranı şimdiden merakla beklenmeye başladı.

Safir ekranlı iPhone herkesi büyüledi!

Safir ekran herkesi şimdiden çok meraklandırdı. Telefonlarda yaşanan cam kırılmalarnın önüne geçilecek kırılmaz bu cam ile hem de estetik bir görünüm elde edilmiş oldu. Apple'ın önümüzdeki yıllarda iPhone ekranlarında safir kullanacağı kesinleşmişti. Fakat bu konuda anlaştığı GT Advanced firması beklenmedik şekilde iflas bayrağını çekince Apple'ın bu planları askıda kaldı.

 
Yeni haberlere göre safir ekranlı iPhone'u Apple'ın sadık tedarikçisi Foxconn üretecek. Çin'in göz bebeği ve akıllı telefon piyasasının önemli tedarikçilerinden biri olan Foxconn adını artık her alanda duymaya başladık. China Economic Weekly'nin haberine göre geçtiğimiz hafta Foxconn Çin'in Henan bölgesinde yeni bir tesis kurmak için izinlerini aldı. 133 hektarlık bir araziye kurulacak olan yeni tesisin safir cam üretimi yapacağı da gelen bilgiler arasında.
 
Apple'a yakın kaynaklar Foxconn'un bu yeni tesisinin Apple'a safir ekran üretimi için kullanılacağını belirtiyorlar. 
 
Bizi ilgilendiren kısım ise şu, Foxconn'un henüz bu tesisi kurma aşamasında olması, önümüzdeki yıl da safir ekranları göremeyeceğimizi işaret ediyor. 
Anahtar Kelimeler:
IphoneEkranSafir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196