Öne Çıkanlar Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Silivri jandarma yarışma tesettür

Mavi Tik’ten kurtulma yöntemi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması, son güncellemesiyle neredeyse tüm kullanıcılarının başını ağrıttı. Karşı tarafın görüldüğü anlamına gelen çift mavi tık seçeneği artık opsiyonel hale getirilecek.

Mavi Tik’ten kurtulma yöntemi

 Son dönemlerde Facebook’un satın aldığı ve dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde güncelleme alarak Mavi bir Tik ile karşımıza çıkmıştı. Mavi tik yüzünden ayrılan çiftler bile olduğunu gördüğümüz günümüzde, Facebook bu seçeneği opsiyonel yapma kararı aldı.

Şu an sadece Android platformuna gelen güncelleme beta aşamasında olduğu için WhatsApp'ın resmi sitesinden yapılabiliyor. Yakın zaman içerisinde ben 'Mavi tık' kapatma güncellemesinin AppStore'de ve Google Play'de yayınlanarak tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

WhatsApp'ın 'Mavi Tık' özelliğini kapatmak için beta sürümünü yüklemek isteyen kullanıcılar bu adresten güncelleme yapabilirler

Beta sürümüyle gelen WhatsApp'a gelen 'Mavi Tık' kapatma seçeneğini uygulamak için Ayarlar-Hesaplar-Gizlilik menüsü altından 'Read Receipts' seçeneğini kapatarak 'Mavi Tık' seçeneğini kapatabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196