Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Kırılmaz iPhone Geliyor!

Dünyanın en büyük teknolojisine sahip Apple markası, özellikle her çıkardığı ürün ile milyonlarca dolar satış geliri elde edebiliyor. Apple özellikle kırılan camlara bir el atmak için çalışmalar başlattı.

Kırılmaz iPhone Geliyor!

 Apple, yeni bir uygulama için çalışmalara koyuldu. Özellikle ön ve arka kısımlarının çatlamasıyla gündeme gelen ve kullanıcıların en büyük rahatsızlıkları arasında bulunan kırık ekranlardan rahatsız olan Apple, telefonlarda kırılmaz cam yapmak için mühendislerine emirleri verdi.

Teknoloji harikası Apple yepyeni İphone serisi için düğmeye bastı.Apple İphone serisini yeni üretiminde kırılmaz camdan ekran tasarlayacak. 

Apple'ın iPhone'lara safir ekran üretmesi için anlaştığı firma iflas edince çok önemli gelişmeler yaşandı.Phone'lara Safir Ekranı da O Firma Üretecek. Apple'ın önümüzdeki yıllarda iPhone ekranlarında safirkullanacağı kesinleşmişti.

Apple'ın önümüzdeki yıllarda iPhone ekranlarında safir kullanacağı kesinleşmişti. Fakat bu konuda anlaştığı GT Advanced firması beklenmedik şekilde iflas bayrağını çekince Apple'ın bu planları askıda kaldı.

Yeni haberlere göre safir ekranlı iPhone'u Apple'ın sadık tedarikçisi Foxconn üretecek. Çin'in gözbebeği ve akıllı telefon piyasasının önemli tedarikçilerinden biri olan Foxconn adını artık her alanda duymaya başladık. China Economic Weekly'nin haberine göre geçtiğimiz hafta Foxconn Çin'in Henan bölgesinde yeni bir tesis kurmak için izinlerini aldı. 133 hektarlık bir araziye kurulacak olan yeni tesisin safir cam üretimi yapacağı da gelen bilgiler arasında.
 
Apple'a yakın kaynaklar Foxconn'un bu yeni tesisinin Apple'a safir ekran üretimi için kullanılacağını belirtiyorlar.Bizi ilgilendiren kısım ise şu, Foxconn'un henüz bu tesisi kurma aşamasında olması, önümüzdeki yıl da safir ekranları göremeyeceğimizi işaret ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196