Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Musa Karagöz Kars Sanık öğretmene 142 yıl hapis cezası isteniyor Arıza kodu okuma

Google Rusya'ya gönderme yaptı! Hemde Olimpiyat ilkeleri ile!

Google bugün hazırladığı Doodle ile Rusya'da çıkarılan anti gay yasasına gönderme de bulundu. Doodle 'n altına ise not düştü. Olimpiyat ilkeleri nedir? Rusya Kış Olimpiyatları ne zaman? Google Doodle nedir? Doodle'da neden olimpiyat ilkeleri var?

Google Rusya'ya gönderme yaptı! Hemde Olimpiyat ilkeleri ile!
İnternet devi Google, bugün resmi açılışı yapılacak 2014 Kış Olimpiyatları için hazırladığı Doodle'ında, Rusya'daki anti gay yasasına göndermede bulundu.

Önemli tarihlerde kullanıcılarını farklı bir Doodle'la karşılaşmasına alıştığımız Google, Soçi'de düzenlenecek uluslararası kış olimpiyatlarını da pas geçmedi. Doodle'ın Tasarımında "Gök Kuşağı Bayrağı"na ait 6 rengin ve olimpiyatlarda yarışılan 6 branşa ait figirlerin kullanıldığı göze çarparken, arama çubuğunun altında ise sporda ayrımcılığın yapılamayacağına ilişkin ifadeler içeren Olimpiyat İlkesi yer aldı. Google'ın, Olimpiyat İlkeleri Doodle'ını hazırlamasında, Rusya'da eşcinsellik propagandasını yasaklayan yasa etkili oldu.

Bu yasadan dolayı birçok ülke başkanının prostesto amacıyla resmi açılışa katılmayacakları açıklandı. Törende ABD Devlet Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Almanya Devlet Başkanı Angela Merkel yer almayacak. Ancak İtalyan Başbakanı Enrico Letta, Hollanda Kralı Willem-Alexander, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe, açılışta Vladimir Putin’in yanında yer alacaklar.

Google, 2014 Kış Olimpiyatları doodle'ıyla kullanıcılarına sürpriz yaptı ve Olimpiyat İlkelerini ana sayfasında yayınladı. Olimpiyat İlkelerini dünyaya hatırlatan dev arama motoru, simgesel sporcuların yer aldığı doodle ile de jeste imza attı. İşte merak edenler için Olimpiyat ilkeleri...

"Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir."

2014 Kış Olimpiyatları, Rusya'nın Soçi şehrinde 7-23 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek ve dünyanın pek çok ülkesinden sporcular, çeşitli branşlarda yarışıp hünerlerini sergileyecek..
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196