Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Google Glass yasaklandı!

Google Glass yasaklandı nedeni ise Korsan'la mücadele aslında çok doğru bir karar İngiltere bunu öngördü ve bundan sonra Sinema'da Google Glass yasak keşke aynı zamanda Sınavlarda'da yasak olsa! Kopya ve telif hakkı yüzünden Google Glass çok sorun yaşatacak.

Google Glass yasaklandı!
Google firmasının şaheseri olan Google Glass'ın bu denli kötü amaçlar için kullanılacağı tahmin bile edilememişti İngiltere’de alınan karara göre Google Glass’ı takarak sinema salonlarına giriş yasaklanıyor. Google Glass yasaklandı nedeni ise Korsan'la mücadele aslında çok doğru bir karar İngiltere bunu öngördü ve bundan sonra Sinema'da Google Glass yasak keşke aynı zamanda Sınavlarda'da yasak olsa! Kopya ve telif hakkı yüzünden Google Glass çok sorun yaşatacak.İngiltere Sinemacılar Derneği tarafından aldırılması beklenen bu kararla, HD video kayıt özelliğine sahip olan gözlüğün korsan amaçlarla kullanılmasının önüne geçilebilmesi amaçlanıyor. Sinema salonun gözlükle yakalanan kullanıcılar ise 1000 pound ceza ödeyecek. Google Glass’ın video çekim süresiyse 455 dakika olarak ifade ediliyor. 

Filmlerin gösterimde olmadığı anlarda bile Google Glass ile sinema salonlarına giremeyeceğini ifade eden İngiltere Sinemacılar Derneği (CEA) Başkanı Phil Clapp, sinema salonları işletmecileriyle görüştüklerini ve konu hakkında fikir birliği sağladıklarını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196