Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Google Glass artık Intel işlemci kullanacak!

Google Glass bundan sonra Intel tarafından üretilen işlemcileri kullanacak. Dünya'nın en iyi mikroişlemci üreten firması olan Intel'in bu konuda en iyi firma olduğu tartışılmaz.

Google Glass artık Intel işlemci kullanacak!
Google'a Intel destekli işlemciler çok yakışacak! Google Glasslar eskisinden daha seri olmaya hazırlanıyorlar. Google Glass’ın geleceği hakkında çok olumlu tahminler bulunmuyor.Google Glass bundan sonra Intel tarafından üretilen işlemcileri kullanacak. Dünya'nın en iyi mikroişlemci üreten firması olan Intel'in bu konuda en iyi firma olduğu tartışılmaz. Büyük bir balon gibi görülen Google Glass’ı halkın bir türlü kabullenemediğini, daha piyasaya çıkmadan pek çok sosyal alanda, mağaza veya kulüpte yasaklandığını, insanların Google Glass taktıkları için ABD’de dövüldüğünü göz önüne alacak olursa, Google Glass’ın doğmadan öldüğü yorumlarına katılmak mümkün görünüyor.
Ancak, Google, milyarlarca dolar ve yıllarca süren emek akıttığı Glass’ı kolay kolay ölüme terk etmeyecek.Google Glass hakkında son gelen haberler, Google’ın onu daha güçlü ve daha cazip bir cihaza dönüştürmek için Intel ile anlaştığını söylüyor. İşlem gücünü ve pil ömrünü arttırmaya çalışan Google, sonunda Intel ile anlaşmış olabilir. Google’dan sızan haberler, Intel işlemcili yeni Google Glass’ların, piyasadaki mevcut “Explorer Edition”ın yerine geleceğini vurguluyor.
Glass şimdilik, hastanelerde ve bazı özel şirketlerde iş amacıyla talep görüyor ancak sosyal alanda, sokakta, ev kullanıcıları arasında popüler değil ve insanların Google Glass kullanmasına karşı büyük bir “mahalle baskısı” bulunuyor. Bakalım, yeni Intel işlemcili Google Glass’lar bu ön yargıyı yenip, kullanışlı ve cazip cihazlara dönüşebilecekler mi?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196