Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

Çinli hacker grubu PanGu'nun Jailbreak aracınına dikkat!

Çinli hacker grubu PanGu'nun iOS 7.1.1 için yayımlamış olduğu Jailbreak aracının Windows sürümünden sonra Mac sürümü de yayımlandı.Apple'ın iOS cihazlarına, Apple tarafından izin verilmeyen uygulamaları yüklemek için kullanılan Jailbreak uygulamasının kodlarının Çinliler tarafından çalındığı ve Pangu Jailbreak isminde yeni bir uygulama olarak yayınlandığı ortaya çıktı.Güvenlik uzmanları, Pangu'da henüz zararlı bir yazılım tespit etmediklerini açıklasalar da Çinli Jailbreak'a karşı dikkatli yaklaşılması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Çinli hacker grubu PanGu'nun Jailbreak aracınına dikkat!
 Apple, iOS 7.1.1 ile  performans  iyileştirmeleri yapmış ve Jailbreak'e  imkan  tanıyan  güvenlik  açıklarını kapatmıştı. Ancak Apple'ın bu güncellemesi  de  işe yaramamış  ve  geçtiğimiz   hafta  Çinli hacker grubuPanGu iOS 7.1.1 için Jailbreak aracını yayımlamıştı.  Sadece  Windowssürümü yayımlanan PanGu Jailbreak aracının şimdi de Mac sürümü de yayımlandı.

Internette i0n1c rumuzuyla tanınan Alman güvenlik uzmanı Stefan Esser tarafından geliştirilen Jailbreak üzerinde uygulamalar geliştirmek isteyenler için Stefann Esser tarafından düzenli olarak kodlar yayınlanıyor ancak bu kodların gizli kalması isteniyordu. JailBreak'ı kurmak ve çalıştırmak için iOS sisteminde açıklar bulmasıyla tanınan Stefan Esser bu sayede çok popüler bir hacker olmuştu.

Çinlilerin Pangu Jailbreak uygulamasını duyunca Twitter'daki hesabından "Hırsızlar!" yorumunu yayınlayan Stefan Esser kodların Çinlilerin eline nasıl geçtiğini bilmiyor. Pangu'nun güvenlik riskleri yaratabileceği ve Çinli hacker'ların kullanıcıların cihazlarına erişmek için Pangu'yu kullanabilecekleri de dile getirilen endişeler arasında yer alıyor. Stefan Esser da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Pangu kullanan takipçilerime, Çin'den gelen zararlı yazılımlarla mutluluklar diliyorum," ifadesini kullandı.

Güvenlik uzmanları, Pangu'da henüz zararlı bir yazılım tespit etmediklerini açıklasalar da Çinli Jailbreak'a karşı dikkatli yaklaşılması gerektiğinin de altı çiziliyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196