Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Avrupa Bilişim'inde Bir Türk Başkan!

Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi yeni bir başkanı ağırlıyor. Dr Erdem Erkul bir türk yönetim kurulu başkanı olarak adını tarihe yazdırdı. Yönetim kuruluna seçilen Dr Erdem Erkul Türkiye için bir gurur kaynağı oldu.

Avrupa Bilişim'inde Bir Türk Başkan!

 34 yaşında bulunan Doktor Erdem Erkul, Harvard Üniversitesi'nde Ekonomik Kalkınma, İnovasyon Programı ve e-devlet Merkezi’nde çalışmalara katıldı. 

Türkiye Bilişim Derneği, 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde bilişim teknoloji uzmanının üyesi olduğu CEPİS’in Brüksel’de gerçekleşen Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (CEPIS) Genel Kuruluna 32 ülkeden bilişim teknolojileri uzmanı katıldı. Seçimlerde Türkiye Bilişim derneği Başkan Yardımcısı Erdem Erkul Başkan yardımcılığına seçildi.

Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Erdem Erkul Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’nde yönetime Seçildi. 5 yıldır Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’nde (CEPIS) Türkiye’yi temsil eden Erkul, Konseyin Brüksel’de yapılan genel kurulunda CEPIS Başkan Yardımcılığına seçildi. Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te 4 yıldır Türkiye’yi temsil eden Erkul, Genel Kurul’da 2. Başkan Yardımcılığı için gösterilen 6 adaydan biri oldu. Yapılan oylama sonrasında Erkul, Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196