Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

Apple CarPlay çok yakında indirilebilir olacak!

Taksiler son model Mercedes olursa neden CarPlay olmasın ki? Çok yakında CarPlay özelliği iOS8 ile birlikte tüm kullanıılara verilecek ve devrim niteliğinde bir değişiklik yapılmış olacak.

Apple CarPlay çok yakında indirilebilir olacak!
Apple iOS8 ile CarPlay özelliğini gtirecek. Hemde çok kısa bir zaman sonra  Apple ve Google'ın otomobil içi uygulama teknolojilerine talep büyük. Peki, yakın zamanda sarı Albea taksilerde de benzeri bir teknolojiyi görebilecek miyiz? Taksiler son model Mercedes olursa neden CarPlay olmasın ki? Çok yakında CarPlay özelliği iOS8 ile birlikte tüm kullanıılara verilecek ve devrim niteliğinde bir değişiklik yapılmış olacak.
Google'ın Android Auto platformunu tanıtmasından kısa süre sonra, Apple yeni kurduğu iş birlikleri ile CarPlay'i bir kez daha hatırlattı. iOS cihazlarla otomobilinizin arasını yapan CarPlay teknolojisini gelecek modellerinde destekleyecek üreticiler zincirine dokuz yeni marka daha eklendi: Abarth, Alfa Romeo, Audi, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep, Mazda ve Ram.
İlk açıklanan yirmi üreticiyle birlikte Apple CarPlay'i önümüzdeki yıl içerisinde yeni modellerinde sunacak olan üretici sayısı 29'a yükseldi. Apple'ın iOS tabanlı ön panel uygulamalarını kullanacak olan araçlar arasında özellikle Fiat dikkatimi çekti. Bildiğiniz gibi ülkemizde düşük yakıt tüketimi, uygun maliyeti ve özellikle yedek parçalarının neredeyse nalburlarda bile bulunabilmesiyle ticari araçlarda sıkça tercih edilen Albea veya Linea gibi Fiat modelleri, Apple'ın CarPlay teknolojisiyle müşteri iletişiminde ve verimlilik konusunda çığır açabilir.
Taksi durakları, push-to-talk gibi teknolojileri gayet etkili biçimde kullanıyor ve bu yolla iletişimlerini sağlayarak, örneğin trafiğin yoğun olduğu noktaları şoförlerine anlık olarak bildiriyor. Apple'ın iOS tabanlı araç içi iletişim teknolojisi CarPlay bu modellerde hayata geçerse, gerek durak ile gerekse potansiyel müşterilerle iletişim çok daha kolay bir hal alabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196