Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Apple artık 5C üretmeyecek!

Dünyanın en çok satan teknoloji devinden ilginç bir haber geldi. Apple 2013'ten itibaren iPhone 5 ile birlikte çıkardığı kardeş model 5C'den beklenen satış rakamlarını elde edemedi. Üretimi durdurdu.

Apple artık 5C üretmeyecek!

 İlk çıkarılma amacı olarak ucuz fiyatlarda pazarda dolaşma olarak gösterilen 5C beklenen satışı gerçekleştiremedi. Ucuz iPhone olarak piyasada dolaşan ürünün iPhone 5'ten tek farklı kasa yapısının plastik olarak sunulmasıydı. Ancak iPhone serisi kadar etkilemeyen ürün artık üretilmeyecek.

Apple’ın geçen sene iPhone 5s ile beraber görücüye çıkardığı akıllı telefon modeli iPhone 5c’nin ömrü beklenenden kısa olabilir.

İddialara göre, bir süre önce şirketin CEO’su Tim Cook’un satış beklentilerini karşılamadığını açıkladığı iPhone 5c’nin seri üretimi durdurulacak ve Apple, bu modelin yeni versiyonlarını bir daha üretmeyecek.

Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2015’in ortalarında bu ürünün üretimini sonlandıracak.

TouchID sensörünü yeni modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kullanıma sokan Apple, bu yeni özelliği iPhone 5s’te de kullanılabilir hale getirmişti. Bu hamleye rağmen iPhone 5c’de bu özelliğin hala bulunmaması şirketin bu modeli çoktan gözden çıkardığı iddialarının sıklıkla dile getirilmesine sebep oluyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196