Apple mı Samsung mu? İşte yanıtı

Apple mı Samsung mu? İşte yanıtı

Apple'de kırmızı sinyaller yanmaya başladı. Apple'ın kurucu yöneticilerinden ve Ceo'su Steve Jobs'un ölmesi üzerine şirket krizin eşiğine geldi. İşte Apple'dan son haberler.

Apple'da ki kan kaybı son hız devam ediyor. Steve Jobs'un ölümünün ardından Apple önemli isimlerini bir bir kaybediyor. İşte gemiyi terk eden son isim...
 
Dünyanın en önemli telefon şirketlerinden biri olan Apple'da kan kaybı devam ediyor. Son yıllarda önemli isimlerini bir bir kaybeden Apple yeni beyin takımından yeni bir ismi daha kaybetti.
 
 
 
Steve Jobs'un ölümünün ardından Apple önemli isimlerini bir bir kaybediyor. Apple, önemli isimlerini bir bir kaybetmeye devam ediyor. İşte gemiyi terk eden son isim...
9to5mac’in haberine göre Christie, Jony Ive hem donanım, hem de yazılıma karışmaya başlamadan önce tüm tasarım işinden sorumluydu ve Craig Federighi’ye rapor veriyordu. Ancak 2012’deki sarsıntının ardından Ive daha da güçlü hale gelince Christie ve Ive sıkça karşı karşıya gelmeye başladılar.
 
 
Apple, son iki senedir birkaç önemli üst düzey yöneticisini kaybetti. En önemli değişiklik, "iPod'un babası" olarak bilinen Scott Forstall'ın Ekim 2012'de Apple'dan gönderilmesiyle gerçekleşmişti.
 
Şimdi ise bir başka üst düzey yönetici olan Greg Christie, Apple'a hizmet verdiği 20 senenin ardından firmadan ayrıldı. Apple İnsan Arayüzü Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Christie, iPhone için geliştirdiği "kaydırarak açma" ile ve iOS 7 tasarım takımına liderlik yapmasıyla tanınıyor.
 
9to5mac'in haberine göre Christie, Jony Ive hem donanım, hem de yazılıma karışmaya başlamadan önce tüm tasarım işinden sorumluydu ve Craig Federighi'ye rapor veriyordu. Ancak 2012'deki sarsıntının ardından Ive daha da güçlü hale gelince Christie ve Ive sıkça karşı karşıya gelmeye başladılar.
 
9to5Mac'in raporunun ardından Apple da Christie'nin ayrılışını ve emeklilik planlarını Financial Times'a yaptığı açıklamayla doğruladı. Christie'nin Apple'dan ayrılmasıyla Jony Ive, Apple yazılım tasarımının tüm kontrolünü eline alacak.

245
Bu Haber için yorum yapabilirsiniz 18.04.2014 18:06:27 54.205.95.9
Yorumlar()

İlgili Haberler

Son Eklenenler

Çok Okunanlar