Öne Çıkanlar spor Bilecik ziyaret Bursaspor Futbol

Teessüf ediyorum haddinemi düşmüş onun...

Beşiktaş ile Gaziantepspor arasındaki Cenk krizi başkanlarında dahil olması ile iyice derinleşmeye başladı.Gaziantepspor başkanı Levent Kızıl'ın Beşiktaş başkanı Fikret Orman hakkında söylediği at hırsızı gibi sözüne Beşiktaş2tan sert açıklama geldi.

Teessüf ediyorum haddinemi düşmüş onun...
Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl, gelecek sezon oynamak üzere Beşiktaş'la anlaşan ve siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman ile forma giyerek poz veren Cenk Tosun'la ilgili sert ifadeler kullandı. Maç sonrası konuşan Kızıl, Cenk'in Beşiktaş'a imza attırılması ile ilgili olarak, "Cenk ile at hırsızı gibi poz verdiler. Bunun hesabını soracağız. Emek hırsızlığı yapanları lanetliyorum. Beşiktaş'ın yaptığı ahlak dışıdır, hırsızlıktır" ifadelerini kullanmıştı.  Kızıl ayrıca, "Beşiktaş iki yıldır gerek yönetim olsun, gerek Mehmet Atalay olsun takımın içine girdiler ve Cenk'i bedava götürmek için ellerinden geleni yaptılar. Hırsızlık bu, başka bir şey değil. Bir de utanmadan poz veriyorlar. Anadolu Kulüplerinin emeğini çalıyorlar" diye konuştu. Kızıl'a cevap Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi'den ısrarlı sorular üzerine şöyle gelmişti: "Seviyesi çok düşük bir açıklama. Bizim seviyemizin altında bir açıklama. Hiçbir Beşiktaşlı buna cevap vermez. Teessüf ediyorum. Gereken cevabı kulübümüz yakında verecektir' derken, "Elimizde Gaziantepspor'un oyuncusu ile görüşebileceğimize dair verdikleri bilgiler var. Söylediğiyle, imzaladığı belge birbirini tutmuyor. Etik olmayan birinin sözlerine cevap vermek istemiyorum. Haddine mi düşmüş" sözlerini sarf etti.
 
 
BEŞİKTAŞ KULÜBÜNDEN GAZİANTEPSPOR BAŞKANI KIZIL'A BELGELİ CEVAP
Dün yaşanan bu karşılıklı söz düellosundan sonra Beşiktaş kulübü bugün kendi resmi sitesinden 'İCAZETNAME' adında bir belge yayınladı. Bu belgede Beşiktaş'ın Cenk Tosun ile transfer görüşmesi yapması için Gaziantep kulübünün bilgisi ve görgüsü dahilinde gerçekleştirdiğini ve bu görüşmelerden sonuncunda Gaziantep'in , Beşiktaş'tan ve Cenk Tosun'dan her hangi bir tazminat talep etmeyeceğini beyan ediyor.
 
 
BEŞİKTAŞ'TAN İBRAHİM KIZIL'A YANIT
Beşiktaş Kulübü, Cenk Tosun transferinin ardından Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın, siyah-beyazlı yöneticileri hedef alan söylemleri için açıklama yaptı. Beşiktaş Kulübü'nün resmi internet sitesinden, "Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ın yakışıksız ifadelerine en güzel cevap, bu belge..." başlığıyla yapılan bilgilendirmede, şu ifadelere yer verildi: "Cenk Tosun'un, 2014-2015 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere, kulübümüze transfer olmasına Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ın gösterdiği abartılı tepki ve söylediği yakışıksız sözlere yanıt vererek seviyemizi düşüremeyeceğimiz, daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi aşikardır. Söz konusu transfer görüşmeleri ikinci başkanımız Ahmet Nur Çebi ve asbaşkanımız Deniz Atalay tarafından, Türk futboluna örnek teşkil edecek bir etik anlayışla yürütülmüş ve tamamlanmıştır. Beşiktaşımızın Cenk Tosun'un transferine yönelik örnek teşkil edecek bu etik davranışını açıkça ortaya koyan ve iki kulüp arasında imzalanan icazetname, İbrahim Kızıl'a verilebilecek en güzel cevaptır. Bu belge Kızıl'ın tecahülüarif sanatındaki ustalığının da göstergesidir." Bu arada, açıklamanın sonunda Beşiktaş Kulübü'nün, Cenk Tosun ile görüşebilmek için Gaziantepspor Kulübü Derneği'nden aldığı icazetname metnine de yer verildi. Ayrıca, "Bu belge Kızıl'ın tecahülüarif sanatındaki ustalığının da göstergesidir" cümlesinde kullanılan "tecahülüarif" sözcüğü için, "(tecahülüarif) Türk Dil Kurumu'na göre (bilmezlikten gelme) demektir" notu da yer aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196