Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Racing Santander'in cezası belli oldu

İspanya Kral Kupası çeyrek final rövanşında, alacakları nedeniyle protesto yapan futbolcular nedeniyle iptal edilen maçın cezası belli oldu. Racing Santander'e bir yıl kupadan men ve 3 bin 6 avro para cezası verildi.

Racing Santander'in cezası belli oldu
Altı aydır maaşlarını alamadıklarından, istifasını istedikleri yönetimi protesto etmek için maçı oynamayı reddeden Racing Santanderli futbolculara ise herhangi bir ceza verilmedi.
Sorunu bir Türk çözdü
Bu arada Racing'de eleştiri oklarının yöneltildiği isim olan kulüp başkanı Angel Lavin'in, iptal ettiğini açıklamasına rağmen İspanyol kulübünün hissedarları, genel kurulu topladı.
Racing Santander'in en büyük hissedarı olan Hollandalı WGA Sports Holding adına bu şirketin hukuki işler sorumlusu olan Onur Arslan, Santander kentine gelerek, yasal girişimde bulundu ve öngörüldüğü gibi hissedarlar arasındaki toplantının gerçekleşmesini sağladı.
Toplantıda, mevcut yönetimin fesih edilmesi yönünde ortak karar çıkarken, yeni yönetim kurulu da oluşturuldu. Onur Arslan da en büyük hissedarın temsilcisi olarak yeni yönetimi onayladı.
Haklı protesto
Öte yandan Racingli futbolcular ve teknik heyetin protestosuna İspanya'da çok fazla destek verildiği görüldü.
Santander Belediye Başkanı, Cantabria özerk yönetimi, Racingli eski futbolcular, Racing taraftar dernekleri başta olmak üzere futbol camiası ve medya protestonun ''haklı" olduğunu savundu.
El Pais ve El Mundo gibi yüksek tirajlı ulusal gazeteler de Racingli futbolcular ve teknik ekibin ''onurlu bir hareket yaptığını ve saygınlık kazandığını'' yazdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196