Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Önder Özen: “Slaven Bilic'i anında görevden alırım“

Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıkları Almanya kampı ile başladı.Beşiktaş Sportif Direktörü Önder Özen Almanya kampında basın toplantısı düzenledi. Siyah-beyazlı takımın kamp çalışmaları ve hazırlık programı ile ilgili bilgiler veren Özen, basın mensuplarının sorularına da cevaplar verdi.Beşiktaş teknik diektörü Slaven Bilic ile ilgili olarak çok çarpıcı açıklamalar yapan Özen: "Slaven Bilic'e güvenmesem anında görevden alırım" dedi.İşte Önder Özen'in açıklamaları;

Önder Özen: “Slaven Bilic'i anında görevden alırım“
 Önder Özen, kendisinin kulübün bir çalışanı olduğunu ve Beşiktaş yönetimin kendine işveren konumunda olduğunu söyledi. Bilic ile zaman zaman çok sert tartışmalar yaşasalar da küs olmadıklarını ifade eden Özen, Başkan Fikret Orman'a daha önce görevi bırakmaya hazır olduğunu ama başkanın bunu kabul etmediğini dile getirdi.

İstifasının istendiği sorularına ise, kimsenin kendisinden istifa etmesini istemediğini ve istendiği anda zaten orada 1 dakika bile durmayacağını çünkü istifanın tek taraflı olduğunu açıkladı. İki tane oğlu olduğunu ve onların hayatına karışmadığını anlatan Özen, çocuklarının takımlarını bile kendilerinin seçtiğine değindi ve arşivlik bir hayatının olmadığını söyledi.

''SLAVEN BİLİC BENİM SEÇİMİM VE PİŞMAN DEĞİLİM''

Slaven Bilic benim seçimim. Ben sayın Slaven Bilic'le çalışmak istedim ve pişman olmadım. Oluşturmaya çalıştığım futbol direktörlüğü benim için, yönetim için, herkes için yeni bir tarz. Oluşturmaya çalıştığım tarzda yöneticilerin soyunma odasına yedek kulübesine girmesi antrenman sahasına müdahil olmaları beni hep rahatsız etmiştir. Soyunma odası futbolcuların mahremi. Bu yüzden benim de yedek kulübesine karışmak sahaya karışmak antrenmana karışmak gibi bir durumum hiç olmadı. Ben sadece Bilic'e sezon başında bir rapor ve program verdim ve bunu denetledim. Sezon sonuna kadar hiç bir müdahalem olmadı ve bundan sonra olmayacakta. Ama bunu yaparken hiç bir zaman denetlemediğim anlamı da olmamalı. Çok tartıştık fikir ayrılığına düştüğümüz noktalarda sertçe de tartıştık ama hep ortak bir noktaya geldik. Mesela Fatih Terim'in bir ikiz kardeşi olsaydı aynı eğitimi alsaydı aynı gözlemi yapsaydı bile aynı kararları alamayacaklardı. Bizim de her konuda aynı fikirde olmamız beklenemez.

''BİLİC İLE KÜS KALMAMIZ SÖZ KONUSU SEĞİL''

Bilic ile transfer döneminde de üzerinde mutabık olduğumuz veya olmadığımız oyuncular vardı ve bunları eledik. Aramızda zaman zaman fikir ayrılıkları olmakla beraber kesinlikle küs kalmamız veya konuşmamamız gibi bir durum söz konusu değil. Ben küs kalabilirim ama Bilic yapı olarak zaten hiç bir şekilde küs kalamayan birisi. Aramızda hiç bir sorun yok.

"SLAVEN BİLİÇ'İN EKİBİNE GÜVENMESEM ANINDA GÖREVDEN ALIRIM''

Ben Slaven Bilic'in ekibine sonuna kadar güveniyorum. Zaten güvenmesem anında görevden alırım. Ben sadece oyuncuların bireysel gelişimine destek olacak bu antrenmanları programlayıp uygulayabilecek antrenörlere ihtiyaç duyuyorum. O sebeple, takım sevk ve idaresinde yardımcı olabilecek Beşiktaş'ta oynamış eski bir futbolcu alınmasını istedim. O da düşündü ve ekibiyle devam etmek istediğini söyledi ve konuyu kapattık. Sanıldığı gibi problemli ve tartışmalı değil konuşarak çözümledik.
Ben futbolun 6 tane unsuru var zannediyordum. Ama Beşiktaş'ta göreve başladıktan sonra bunu 7 oluğunu öğrendim. Bu da endüstriyel furbolun içindeki bir numara haline gelmiş menajerler.Kaynak: Fotomaç

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196