Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Hamza Hamzaoğlu İmzayı Attı!

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu düzenlenen basın toplantısında söleşmenin altına imzasını attı.

Hamza Hamzaoğlu İmzayı Attı!

 Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu düzenlenen basın toplantısında söleşmenin altına imzasını attı.Sarı-kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, 5 aylık sözleşmeyle bir dönem formasını giydiği sarı-kırmızılı takıma geri dönüşünü resmileştirmiş oldu.


 Galatasaray 2. Başkanı Hamdi Yasaman, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın da hazır bulunduğu basın toplantısında imzaların atılmasının ardından önemli açıklamalar yapıldı. 

İşte basın toplantısında yapılan açıklamalar...


YASAMAN: "ABDURRAHİM BEY ÇOK UĞRAŞTI"
Galatasaray 2. Başkanı Hamdi Yasaman: "Hayırlı bir iş için buradayız, Hamza hocamız ile imzayı attık. Kendisine çok güveniyoruz, şu ana kadar olan kariyeri çok iyi, sürekli çıkışta. Son yılların gözde teknik adamlarından biri. Burada da inşallah 4. yıldızı alacağız, ona inanıyoruz. Kupayı da alacağız, bundan eminim. Kendisi çok ciddi, önemli bir hoca. Abdürrahim bey de sağolsun çok uğraştı ve Hamza hocayı bize kazandırdı."

ALBAYRAK: "HAMZA HOCA AKLIMDAYDI"
Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak: "Her iki tarafın da istediği bir şey. Hamza hoca çok zamandır aklımdaydı, bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İçimizden tek bir olumsuz ses çıkmadı, herkesin üzerinde ortaklaştığı bir isimdi. Hayırlı uğurlu olsun, Hamza hocaya da teşekkür ederim. Kendisi, bizimle hiçbir şekilde para konuşmadı, bizim için bu durum da çok önemliydi"

HAMZAOĞLU: "DEMİRÖREN VE FATİH HOCAMA..."
Hamza Hamzaoğlu: "Yuvam diyebileceğim bir yere geldim, tekrardan buraya gelmekten dolayı gururluyum. Bize bu görevi layık gören başta başkanımız ve yönetim kurulumuza teşekkür ederim. Şimdi tek şey burada mahcup olmamak. Güzel şeyler söylemek isterim ama bunlar zaman alacak şeyler. Başarı olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kazanmak için sportmenlik çerçevesinde mücadele eden bir Galatasaray oluşturmak için çok çalışacağız. Üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz, hedeflerimize ulaşacağız. Milli Takım'da bir görevdeydim, Yıldırım Demirören ve Fatih hocama ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir şekilde benim önümde durmadılar ve bu fırsatı değerlendirmem gerektiğini söylediler. Fatih hocam da benim bu görevi yapabileceğimi söyledi ve bana o güveni verdi."

İŞTE WESLEY SNEIJDER CEVABI! 
Hamza Hamzaoğlu: "Sneijder konusunda, o günkü şartlarda söylenen bir şeydi. Sneijder'in yaptığı bir röpörtaj sonunda böyle bir yorum yaptım, bu hiç gündeme gelmedi. Hollanda Takımı'ndaki durumdan bahsetmişti ve ben Milli Takım hocasıydım. Sneijder, Dünya Kupası'ndaydı ve o gün verdiği röportaj da anlamsızdı. Başka yerde olan futbolcu arkadaşlarını yermeye gerek yok. Sneijder benim için çok kıymetlidir. Ben, orada Sneijder özelinde bir şey söylemedim, genel bir ifade kullandım aslında. Biz zaten eksiklerimizi biliyoruz. Sadece Sneijder için değil tüm yabancı oyuncular için Türkiye'ye neden geldiklerini bilmek zorundalar ve kendilerinden bekleneni vermek zorundalar. O heyecanla biraz ileri gitmiş olabilir, bunu da kabul ediyorum. Sneijder ile de bugün konuşacağım, benden yana herhangi bir sorun yok, ondan yana da olacağını düşünmüyorum ve belki de o da o gün verdiği röpörtajdan dolayı pişmandır."
"FATİH TERİM İLE KONUNUN ALAKASI YOK"
Hamza Hamzaoğlu: "Teklif direkt olarak bana yapıldı, Fatih Terim ile konunun bir alakası yok. Terim'e çok güveniyorum, o da bana güveniyor ve inşallah onu da Galatasaray'da mahçup etmeyeceğim."
"BASKI OLACAK BİR ŞEY HİSSETMİYORUM"
Hamza Hamzaoğlu: "Üzerimde baskı olacak kadar bir şey hissetmiyorum, ekip arkadaşlarımla şu anda analizlerimizi yapıyoruz. Lider durumdayız ve benden önceki teknik direktör arkadaşıma da futbolculara teşekkür ediyorum. Eksiklerimiz var, biliyoruz ve çalışarak bu eksikleri kapatacağız."
"HAMZA HOCADAN İSTEDİĞİMİZ..."
Hamdi Yasaman: "Şu anda 1'inciyiz ama bu 1'incilik bizim çok iyi oynadığımızdan dolayı değil rakiplerimizin kötü olmasından dolayı. Hamza hocamızdan istediğimiz iyi oynamak ve mücadele etmek. Seyir zevki yüksek bir takım bekliyoruz, bizim beklediğimiz rahat rahat galibiyetler almak, hocanın da bunu başaracağını biliyoruz. İyi hocanın yanında çalışırsanız, iyi şeyler görürsünüz ve kendi sisteminizi geliştirirsiniz."
"OYUNCULAR ÇOK MUTLU DEĞİL"
Hamza Hamzaoğlu: "Oyuncular, lider olmalarına rağmen çok da mutlu gibi bir durumda değiller. Önceliğimiz oyuncularımızın burada mutlu zaman geçirmesini sağlamak, şu anda bu eksikliğimiz var. Keyif almayı beraberce yapmayı öğrenmeliyiz, herkes tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyor ve bizim de amacımız birlikteliliği oluşturmak. Oyuncularımız da bizimle çalışmaktan mutlu olacak, taraftarlarımıza da aynı keyfi ve coşkuyu yaşatmak istiyoruz."
TAFFAREL DEVAM EDECEK Mİ? AÇIKLADI
Hamza Hamzaoğlu: "Ekibimiz tamamen aynı, değişen bir şey yok. Taffarel'e hayır demeyiz, bizimle olması bizi çok mutlu eder. Hepimizin tek bir amacı var, o da Galatasaray'a hizmet etmek. Taffarel zaten kaleci ve kaleci antrenörü olacak. Kendisi rica etti ve yanındaki arkadaşı ile beraber uyumlu çalıştığını söyledi ve bu şekilde devam edecek. Metin hoca ile konuştuk ve Taffarel ile çalışmaktan mutlu olacağını söyledi. Metin Mert hocamızı da Altyapıda hoca yaptık ve o da bilgi ve becerilerini gençlere aktaracak. Yardımcılarımız, Akhisar'daki ile aynı, bir değişiklik yok."
"BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA OBJEKTİF BAKACAĞIZ"
Hamza Hamzaoğlu: "Geçmiş takımlarıma bakarsınız, kadro istikrarının olduğunu görebilirsiniz. İstikrar çok önemli bir kazanç ama önemli olan o istikrarı kimlerle yakalayacağınız. Biz bu istikrarı yakalayana kadar bütün arkadaşlarımıza objektif bir şekilde bakıp, değerlendireceğiz. Hakemden, rakipten hiçbir şey beklemeyen bir Galatasaray takımı oluşturacağımızı düşünüyorum. Kupa maçlarında da oynamayan arkadaşlarımızı değerlendirmeyi düşünüyoruz. Bu rotasyon değil aslında bir hak ediş. Her iki kulvarda da başarılı olmak için mücadele edeceğiz."
TRANSFER SORUSUNA CEVAP VERDİ! 
Hamza Hamzaoğlu: "Galatasaray her zaman kazanmak için mücadele eder. Devre arasında transfere ihtiyacımız olup olmadığını bu süreçte belirleyeceğiz, kafamızda tabii ki bazı şeyler var ancak beklemek zorundayız. İyi bir kadromuz var, oyuncularımızın asıl değerlerini ortaya çıkartmaya çalışacağız. İhtiyacımız olursa da transfer için gerekeni yapacağız. Ben daha önce 4-2-3-1 düzeninde oynadım ama bu düzende oynamamın sebebi de elimdeki kadroydu. Sistemler hiçbir zaman kalıcı değildir, oyun içerisinde bile sistemler arasında geçişler olur. Birçok maça da belki çift forvet çıkacağız ama bu çift forvet de sadece önde bekleyen değil aynı zaman savunma yapan isimler olacak."
NEDEN 5 AYLIK İMZA ATTI?
Hamza Hamzaoğlu: "Kariyerimi riske ettiğimi düşünmüyorum, riske etmişsem de Galatasaray için her şeye değer. İlk geldiğimiz zaman Abdürrahim ağabey ile konuştuğumuz zaman uzun soluklu çalışmayı istediklerini söylediler ancak ben kendilerine 'Mayıs ayına kadar görevde kalacaksınız ve ben de bu sebeple Mayıs ayına kadar görevde kalayım' dedim. Sözleşmelere takılmamak lazım, 10 yıllık da sözleşme imzalasam, en ufak bir ima sezsem zaten giderim, tazminat ile de işimiz olacak, kimseye de zarar vermeyiz. Amacımız, hedefimiz ve isteğimiz uzun yıllar Galatasaray'a uzun yıllar hizmet edebilmek."


"ÇOK ZOR DURUMDAYDIK, ODAYA ÇEKİLDİM..."
Hamza Hamzaoğlu: "Geçtiğimiz hafta Bursaspor - Fenerbahçe maçını izledim, Milli Takım'dan görevliydim. Kutsal bir sorumluluğumuz vardı. Açıkcası Galatasaray benim her zaman düşündüğüm bir yerdi ama şu sıralar hiçbir zaman aklımdan geçmemişti. Önüme bir kapı açıldı ve bugün de buradayım. Burada en iyisini yapmak zorundayım. Teklifi, babamı kaybettiğim günün ertesinde aldım. Çok zor durumdaydık, ben odaya çekildim ve kızım da kötü bir haber aldığımı düşün. İlk önce kızımla paylaştım, daha sonra eşim ile paylaştım. Acımız bir nebze de olsa dindi, şükürler olsun."
SELÇUK İNAN HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ...
Hamza Hamzaoğlu: "İsimler üzerinde kimse durmasın, biz Galatasarayız, bütünüz ve aramızda yerli/yabancı ayrımı yapmaya gerek yok. Herkes Galatasaray'ın başarısı için çalışıyor. Herkes, tüm oyuncularımıza sahip çıkmalı. Bundan sonra o birlik ve beraberliği daha iyi göreceğiz. Bunun yeniden alevlenmesi gerekiyor, bunun için da gayret göstereceğiz.Eskişehir maçı ilk maçımız olacak ve taraftarımızın da bize destek olacağını düşünüyorum. Selçuk konusunda ise benim için tüm oyuncularımız eşittir ama kaptanlarımız bize daha yakındır. Selçuk ile olacağı gibi diğer oyuncularımız ile de konuşacağız. Takım olarak bazı şeylere karar vermek zorundayız, birlikte atacağımız adımlara odaklanmalıyız."
BİLAL KISA'YI TRANSFER EDECEK Mİ?
Hamza Hamzaoğlu: "Bilal'ı transfer etmek gibi bir düşüncemiz olmadı, Bilal çok iyi ve kıymetli bir oyuncu ancak bu konuda bir girişimimiz yok."


Hamza Hamzoğlu'nun zor anları! Gözyaşlarına hakim olamadı
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu basın toplantısında duygulandıran bir an vardı. Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu babasının ölümünün ardından kendisine geldiği teklifi açıklarken duygusal anlar yaşandı ve az da olsa gözyaşlarını tutmakta zorlandı Anderlecht maçı sonrasında Abdurrahim Albayrak'ın kendisini aradığını belirten Hamzaoğlu, acılarının bir nebze de olsa dindiğini kaydetti. Hamzaoğlu, "Teklifi aldığımda cenaze evindeydik. Abdurrahim Abi sağolsun acımızı dindirecek haberi verdi" dedi. Sporx

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196