Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

GS Store davasında olay karar!

GS Store davasında şok gelişme orayı yakan hainlerin hepsi serbest bırakıldı ve GS Store davasında tutuklu kalmadı! Galatasaray'ın neler neler çektiğini bu ülkede anlayan yok gibi.

GS Store davasında olay karar!
GS Store yakma olayında şok gelişme! Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları esnasında , Kadıköy Bağdat Caddesi'ndeki GS Store'un saldırıya uğramasıyla alakalı 13 sanık hakkında "Nitelikli hırsızlık", "Mala zarar verme" ve "Konut dokunulmazlığının ihlal edilmesiyle " suçlarını işledikleri ihtiyaç çesiyle beş 'er sene 8'er aydan 18'er sene 8'er aya kadar hapis müeyyidesi istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi.GS Store davasında şok gelişme orayı yakan hainlerin hepsi serbest bırakıldı ve GS Store davasında tutuklu kalmadı! Galatasaray'ın neler neler çektiğini bu ülkede anlayan yok gibi.
TAHLİYE TALEP EDİLDİ

Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, beş 'i tutuklu dokuz sanık ile taraf avukatları yer aldı . Duruşmada söz alan GS Store'nin avukatları mağazada oluşan 826 bin 841 lira zararın bir kısmı ödenmesini itiraf etmediklerini ortaya koyarak , zararın hepsinin ödenmesini istedi . Sanık avukatları ise polis tutanaklarına göre iddianamenin hazırlandığını ortaya koyarak suçlamaları itiraf etmediklerini belirtti . Sanık avukatlarının tahliye talep ettiği davada duruşma savcısı toplanan deliller, sanıkların tutuklulukta geçirdiği süre, suç vasfının değişme olasılığı ve sanıkların delilleri karartma şüphesinin bulunmadığını ifade ederek beş tutuklu sanığın tahliyesini istedi . 

TUTUKLU SANIK KALMADI

Mahkeme, sanıkların üzerine atılı suçun niteliği, olağan delil durumu ve sanıkların tutuklulukta kaldıkları süreyi göz önüne alarak Engin Güzel, Ferhat Cet ç, Mehmet Hanifi Yaman, Mehmet Hacı Bozkurt ve Umur Tike'nin tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi. Öte yandan davanın ilk celsesinde 8 tutuklu sanığın üzerlerine atılı suçun niteliği ve olağan delil durumunu göz önüne alarak tahliyelerine karar verilmişti. Bu çerçevede 13 sanıklı davada tutuklu sanık kalmamış oldu. 

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 27 Nisan 2014 tarihinde Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda Fenerbahçe Spor Kulübü ile Çaykur Rizespor Kulübü arasında oynanan müsabaka ertesi Bağdat Caddesi'nde mevcut bulunan GS Store'un camlarının kırıldığı, içeriden alınan ürünlerin bir bölümünün işyeri önünde yakıldığı ve durum üzerine kolluk güçlerinin harekete geçtiği açıklandı . İddianamede, olay yeri incelemesinde işyerinin otomatik açılan kapısının zarar gördüğü ve çalışmadığı, iş yeri içerisinde cam kırıkları, yırtılmış ambalaj kartonları, dağıtılmış tezgahlar, dağıtılmış elektronik cihazlar görüldüğü, vitrin bölümünün kırıldığı, bodrum katta mevcut bulunan rafların boş olduğu, ürünlerin yerlere saçıldığı ve bir rafın devrildiği açıklandı . Mağazanın kasa kısmında mevcut bulunan 2 bin 500 lira miktarındaki cash nakitin da hırsızlık fiiline konu olduğu kaydedilen iddianamede, yaşları 18 ile 27 arasında farklılıkları bulunan 13 şüpheli hakkında "Nitelikli hırsızlık", "Mala zarar verme" ve "Konut dokunulmazlığının ihlal edilmesiyle " suçlamalarından beş sene 8 aydan 18 sene 8 aya kadar hapis müeyyidesi talep edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196