Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Elektronik Dart Avrupa Şampiyonası

- Bilecik Valisi Elban, Elektronik Dart Avrupa Şampiyonası'nda birinci olan sporcuları kabul etti.

Elektronik Dart Avrupa Şampiyonası

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Süleyman Elban, Elektronik Dart Avrupa Şampiyonası'nda birinci olan sporcuları kabul etti.

Bilecik Vali Elban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve Dart İl Temsilcisi Rüştü Yıldırım ve Antrenör Özlem Torunlar ile sporcuları kabul etti.

Vali Elban, başarı gösteren sporcuların diğer sporculara ve insanlara örnek olmasını belirterek, sporculardan beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

Başarılarında, kendi çalışmalarının yanı sıra ailelerinin ve antrenörlerinin de büyük desteğinin bulunduğunun altını çizen Elban, şöyle konuştu:

"Gelişmiş ülkelerdeki insanların en önemli özelliğinin gündelik işlerinin dışında uğraşlarının bir parçası da spor dalı. Biz, nüfus olarak Avrupa'da insan kaynağı ve genç nüfus olarak ilk sırada geliyoruz. Ama spor başarı sıralamasında maalesef nüfusumuzun yüzde 5-10 gerisinde olan ülkelerden gerideyiz. Sporcularımızı kutluyorum ve tebrik ediyorum. Başarı çıtasını daha yukarı çıkarmak mecburiyetindeyiz. Bunu devam ettirmek ve daha üst dereceleri almak için çalışmalarınızı sürdürünüz."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yıldız ise, dart sporu hakkında bilgi vererek, kentte 300 lisanslı en fazla sporcunun dart branşında bulunduğunu kaydetti.

Ziyaretin sonunda Vali Elban, başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Hırvatistan'da düzenlenen, Yıldız Erkek Elektronik Dart Avrupa Şampiyonası'nda, 15 yaş altı açık turnuvada Sefa Ateş ve genç erkeklerde 18 yaş altı kategorisinde de Yunuscan Yıldırım Avrupa birincisi oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196