Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı su kayağı LANDCOM sağlık haberleri

DOĞUKAN K.İ.S.K AVRUPA'YA DAMGA VURDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından organize edilen , Avrupa Karate Federasyonu’nun bölgeler bazındaki en prestijli turnuvası olan Avrupa Bölgeler Şampiyonası tamamlandı.

DOĞUKAN K.İ.S.K AVRUPA'YA DAMGA VURDU
 Doğukan Karate İhtisas Spor Kulübü Avrupa Bölgeler Şampiyonası'na ; Ümit- Genç Bay ve Bayan kata, Ümit - Genç Bay kumite  olmak üzere 3 takım ve 11 sporcu ile katıldı. Birbirinden zorlu geçen müsabakalar sonucunda 2 kupa kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Mevlüde İlayda Şan, Bahtınur İlayda Turgut, Firdevs Zişan Aslan'dan oluşan Ümit – Genç Bayan kata takımı Ege Bölgesini temsilen finale çıkmayı başardı. Finalde Sırbistan’a yenilerek turnuvayı Avrupa Bölgeler ikincisi olarak  tamamladı.
 Ümit-genç bay takımında,  katada İç Anadolu ekibini oluşturan Fatih İzgi, Ertuğrul Yıldırım, Hamza Yağmur üçlüsü kürsüye çıkmayı başardı. Türkiye ikincisi olarak turnuvaya gelen erkek takımı repesaj finalinde bir diğer Türk takımı Ege temsilcilerini 4-1 mağlup ederek 3.lük kupasının sahibi oldu.

19-21 Mayıs tarihleri arasında Düzce'de düzenlenen Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda üstün performans göstererek üçüncü olan ve Avrupa Bölgeler Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Ümit Genç Erkek kumite takımını oluşturan Fatih İzgi, Mehmet Can Nazlımlar, Tunahan Budak, Eldivas Aslan, Emre Aydemir, Sefa Vuran, Hamza Yağmur’a gösterdikleri üstün mücadeleye rağmen Sırbistan Erkek kumite takımına yenilerek turnuvaya veda etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196