Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi Musa Karagöz atölye teklifi

Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma için başvurusu...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Başbakan Erdoğan'ın gündeme getirdiği 'yeniden yargılanma' durumundan yararlanmak için başvuru yaptı. Bilindiği gibi Yıldırım, Şike davası kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaprıtılmıştı.

Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma için başvurusu...
Şike davası nedeniyle 6 yıl 3 ay, hapis cezası alan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yeniden yargılanma talebinde bulundu. Yıldırım'ın isteğine ne cevap verilecek?

Yıldırım, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin soruşturma sürecinde tutuklama kararlarında yer alması sebebiyle, avukatı aracılığıyla İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçeli başvuru yaptı. Dosyanın şu anda Yargıtay'da olması sebebiyle dilekçe, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi.

Dosya'nın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında bulunma sebebi ise itiraza yönelik inceleme yapılması. Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin şike kararını onamasından sonra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 1 ay itiraz süresi bulunuyor. Eğer bu süre içinde bir itiraz kararı çıkmazsa, Yıldırım'ın dosyası 16. ağır ceza mahkemesine gönderilecek ve oradan da İnfaz Savcılığına geçecek. İnfaz savcılığı ise verilen kararı uygulamak için yakalama kararı çıkaracak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196