Öne Çıkanlar Habib Korkmaz Kuş Serisi açlık İstanbul güreş

Muhammed Çetin AK Parti'den istifa etti. Demediği kalmadı...

Ak Parti İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin istifasının ardından şok açıklamalar yaptı. İstifaların artacağını dile getiren Çetin Fethullah Gülen ile ilgili açıklamalar da yaptı.

Muhammed Çetin AK Parti'den istifa etti. Demediği kalmadı...
Milletvekili arkadaşlarına "Ayakkabı kutun kaç numara" diye sorduğu iddiasıyla "parti içinde fitne yaratıyor" gerekçesiyle ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na havale ettiği AKP İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin, dün istifasını açıkladı. İstifasını açıklamasının ardından ise şok cümlelerle partisine yöneldi ve istifaların devam edeceğini bildirdi.

Birçok arkadaşının da aynı şeyi yapacağını vurgulayan Çetin, şöyle konuştu: "Söylenen şeyler cut and paste şekliyle birleştirilmiş şeyler. Hiç kimseyle temasım yok. Çoğu kişi rahatsız. Yakında patır patır dökülürler. O soğuk günlerde ayaklarım üşüdü, 2 gün rapor aldım. Sandılar ki ben Haşhaşi konuşmasından sonra gidiyorum. Fethullah Gülen'le görüşmem olmuştur, ancak istifa etmemle ilgili konuşmam olmadı. Benim bugüne kadar kalmama vesile olan da kendisidir. İstanbul'dan köftelik işlerle alakam olmadığını götürüldüğüm toplantılarda öğrendim. Ben bu işlerde yokum, beni köftelik işlere bulaştırmayın dedim. Cemaat kontenjanından gelmedim. Kasa kasa, gemi gemi giden paralar, yurtdışına götürülen gemiler, alınan havuzlu villalar var. O kadar delil sunulmuş. Hakim ve savcıları değiştiriyorsun. Senin getirdiklerin de suç diyor. Onu da değiştiriyorsun. O da olmadı hukuk sistemini değiştiriyorsun. Hiç ölmeyecekmiş gibi, sistem değişmeyecek gibi yaşıyorlar. Halkın değil kendi menfaatlerini düşünüyorlar."

Çetin'le birlikte AKP'den ayrılan vekil sayısı 8'e çıktı. Partiye yönelik eleştirileri nedeniyle İdris Bal ihracı istenince istifa etmişti. Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Haluk Özdalga ve Erdal Kalkan partiden ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakan Şükür ve Hami Yıldırım ise Erdoğan'a tepki göstererek istifa etmişlerdi. Çetin'in istifasıyla AKP'nin sandalye sayısı 319'a düştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196