Öne Çıkanlar McDonalds kararı goran pandev Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

Meclis'te bardaklar havada uçuştu. Vekiller yine birbirine girdi

CHP ile AKP milletvekilleri yine karşı karşıya geldi. Artık alışkanlık haline gelen tartışma haberlerine bu kez bardaklarda karıştı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in bardakları meclis kürsülerinde oradan oraya uçtu. Vekillerin konuşmak yerine bardak fırlatmayı tercih etmelerinin nedeni neydi?

Meclis'te bardaklar havada uçuştu. Vekiller yine birbirine girdi
Eğitim sistemi 4+4+4 görüşmelerinin yaşandığı sırada meclis ilginç anlara sahne oldu. CHP'li Milletvekili Veli Ağababa ile AKP'li Mehmet Metiner'in bardakları havada uçuştu. kürsüde konuşurken kendisine müdahale edilen Ağababa bardağı Metiner'e fırlatırken aynı hareketi de karşısındaki vekilden gördü.

Geçtiğimiz günlerde Cenevre Konferansı öncesi, Suriye’de Esad güçlerince yapmış olduğu öne sürülen ve henüz ispatlanamayan işkence görüntülerinin bulunduğu fotoğraflar çok büyük tartışmalara sebep olmuştu. İşte o fotoğraflar TBMM’de de gerginlik doğmasına sebep oldu. Komisyonun AKP üyeleri fotoğraflar üzerine bir açıklama ile yaşandığı iddia edilenleri kınamak istediler ve yazdıkları bildiriyi Metiner’e okuttular. Bildiri okunmasının peşinden, CHP’li Ağbaba söz alarak Hükümet’in Suriye politikalarını sert biçimde eleştiren bir konuşma yaptı.

Konuşmada Suriye’de yaşanan kaba kuvvet olaylarını ve eğer yapıldıysa fotoğraflardaki görüntüleri kınadığını ifade eden Ağbaba, henüz fotoğraflardaki iddiaların kanıtlanmadığını da sözlerine ekledi. Bu sözler AKP’lilerce tepkiyle karşılandı ki esas tepki Ağbaba’nın sesini yükselterek tırlarla silah sevkiyatı yapıldığını hatırlattığı, Suriye’de akan her damla kanda Başbakan’ın da payı olduğuna benzer sözleri söylemesi esnasında gerçekleşti. Metiner’in Ağbaba’yı sesinin yüksekliğini bahane edere susturmaya çalışması üzerine Ağbaba’nın, Metiner’i kendisine karışmaması hususunda uyarması gerginliği iyice tırmandırdı. Metiner’in, Ağbaba’ya müdahale etmeyi sürdürmesi üzerine Ağbaba, Komisyon Başkanı’nın kendisini uyarabileceğini söylemesi de Metiner’i durduramadı. Tartışma büyünce Metiner, önünde duran su dolu pet bardağı Ağbaba’ya fırlattı.

Ağbaba’nın da aynı biçimde karşılık vermesi üzerine Metiner önünde duranları Ağbaba’ya fırlatmaya start verdi. Ağbaba ise önünde duran cam bardağı Metiner’e fırlattı. Bardak Metiner’i sıyırarak duvara çarpıp kırıldı. Kavganın büyümemesi için Ağbaba ile Metiner’i araya giren Milletvekilleri sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada Komisyon Başkanı toplantıya ara verdi. Metiner, toplantının bir daha başlaması üzerine yapmış olduğu hareketlerin ve bardak fırlatılmasının kendisine yakışmadığını söylediğini öğrendik.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196