Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos Futbol çanakkale

Köşk yarışı kızıştı... Erdoğan resmen aday!...

Günlerdir merakla beklenen AK Parti'nin köşk adayı açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin açıkladı. Şahin AK Parti adayımız,

Köşk yarışı kızıştı... Erdoğan resmen aday!...

Günlerdir hatta aylardır köşk yarışında AK Parti'nin adayı kim olacak merak ediliyordu. Bugün Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi'nde 4 bin kişinin katılımıyla görkemli bir törenle Ak Parti adayı açıklandı. AK PArti'nin adayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ŞAhin açıkladı. 

Şahin; tarihi nitelikteki bu toolnatımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum 2007 yılında 10. cu cumhurbaşkanının görev süresi dolmuştu. Biz 11. yi seçecektik. Şimdi 12. cumhurbaşkanını seçeceğiz." dedi.

"Hukuklar ayaklar altına alındı." diyen Şahin şöyle devam etti:

"Olup bitenleri milletimizle paylaştık. Önce anayasayı değiştirmekle. Cumhurbaşkanını halkın seçeceği şekilde anayasayı değiştirdik. Önce mecliste 11. cumhurbaşkanını seçtik. Sonra anayasa değişikliğini referanduma getirdik. ve yüzde 70'e yakın bir oranla kazandık. AK PArti olarak uzun bir aday belirleme süreci yaşadık ve karar verdik. Sivil toplum örgütlerine kadar herkesin fikrini aldık. Milletin nabzını tuttuk. Milletin reisi cumhur olarak görmek istediği ismi belirledik. Biliyorsunuz bir kişinin milletvekili olabilmesi için 20 milletvekilinin imzasını alması gerekiyor. 12. cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkannımız,Başbakanımız Recep Tayyiip Erdoğan..."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196