Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü açlık trafik kazası

Kılıçdaroğlu'nu ciddiye almıyorum!! Çavuşoğlu'ndan şok sözler

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da AK Parti belediye başkanları tanıtım törenine katıldı. Türkiye'yi AB'ye şikayet ediyorlar diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ciddiye almadığını söyleyen Çavuşoğlu mikrofon esprisi yapmadan da geçmedi.

Kılıçdaroğlu'nu ciddiye almıyorum!! Çavuşoğlu'ndan şok sözler
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu Antalya'da partililere seslendi. AK Parti Antalya Belediye Başkanları tanıtım törenine katılan Çavuşoğlu AB sürecinde merak edilenleri de cevaplandırdı. Mikrofon espirisi yapan AB Bakanı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na değinmeden geçmedi. Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi AB'ye şikayet ettiğini ve bu yüzden ciddiye almadığını dile getirdi.


Bakan Çavuşoğlu konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın 5 yıl içinde Antalya'ya hiç bir yatırım yapmadığı eleştirisinde bulundu. 30 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yeniden kazanmalarıyla birlikte Menderes Türel'in Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni yine eski saygınlığına getireceğini söyledi.

BAKAN'DAN MİKROFON ESPRİSİ

Bakan Çavuşoğlu, kürsüde konuşma yaparken elinin çarpması sonucu TRT mikrofonu yere düştü. Düşen mikrofonu yerden alan ve kürsüye koyan Bakan Çavuşoğlu, "Mikrofona karşı kibar olalım. Sonra basın özgürlüğü derler, Avrupa Birliği sürecini sekteye uğratmaya çalışırlar" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ AB'YE ŞİKAYET EDİYORLAR"

Bakan Çavuşoğlu, AB sürecinin ilerlemesi için her platformda diyalogların sürdüğünü belirtti. Konuşmasında 17 Aralık sürecine de değinen Bakan Çavuşoğlu, bu süreçte nelerin yaşandığını Avrupalılara anlatmanın hükümetin sorumluluğu olduğunu vurguladı. Muhalefetin, bugün 'Yok Avrupa Birliği ikna olmadı, yok işte Avrupa Birliği Türkiye'yi azarlasın', anlayışıyla sürekli Türkiye'yi tüm uluslararası kurumlara ve kuruluşlara şikayet ettiğini kaydeden Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi: "Muhalefetin anlayışıyla bu işler devam edemez. Bizim kimseyi ikna etme diye bir çabamız da olamaz, kaygımız da olamaz ama yaptığımız işin neden yapıldığını ve nasıl yapıldığını da anlatırız."

Bakan Çavuşoğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile ilgili yasa tasarısının niçin yapıldığını, ne yapılmak istendiğini ve bunun dışında da bu yasa tasarısının AB ülkelerindeki yasa ve uygulamaların ne olduğunu karşılaştırmalı bir şekilde Avrupalı parlamenterlere anlattıklarını söyledi. Avrupa'dan gelen telkin, görüş ve düşünceleri her zaman ciddiyetle değerlendirdiklerini vurgulayan Çavuşoğlu,"Yeter ki objektif olsun, yeter ki yapıcı olsun ama Türkiye'ye emir verir gibi bir direktifi bizim kabul etmemiz söz konusu değildir, bu hiçbir zaman olmamıştır ama görüş ve önerileri her zaman dikkate alırız" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NU CİDDİYE ALMIYORUM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AB konusundaki açıklamalarını ciddiye almadıklarını kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Mektup yazarak, Türkiye'yi sürekli şikayet eden bir parti liderinin ya da sorumlusunun açıklamalarını ben şahsen ciddiye almıyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196