Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos çanakkale Futbol

"Halkın seçeceği cumhurbaşkanıyla çalışmayı dört gözle bekliyoruz"

AK Parti dün Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi'nde büyük bir gövde gösterisiyle Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili ilk yorum Beyaz Saray'dan geldi. Beyaz Saray Erdoğan'ın adaylığını kutladığı mesajında; "Halkın seçeceği cumhurbaşkanıyla çalışmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

 AK Parti dün ATO'da gerçekleştirdiği görkemli bir törenle Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı. Rakiplerine de gözdağı niteliği taşıyan törende Başbakan Erdoğan'ın adaylığı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ŞAhin tarafından açıklandı. Erdoğan'ın adaylığına ilişkin ilk mesaj Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nden geldi. Beyaz Saray, Erdoğan'ın adaylığını kutladığı mesajında; "Halkın seçeceği cumhurbaşkanıyla çalışmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

AK Parti dün dev bir törenle Başbakan Erdoğan'ın Köşk adayı olduğunu duyurdu. ABD, Türkiye'de ağustostaki seçimlerde yeni Cumhurbaşkanı seçilecek kişiyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini bildirdi. 
"DESTEĞİMİZ DEMOKRATİK SÜREÇLERE"

ABD Dışişleri Bakanlığından bir sözcü, Anadolu Ajansı'nın sorusuna verdiği yanıtta, "ABD'nin, Türkiye'de ve dünyada, herhangi bir tek parti ya da adayı değil, demokratik süreçleri desteklediğini" belirtti.

"DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

Sözcü, "Türkiye halkı bir sonraki cumhurbaşkanları olarak kimi seçerse onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196