Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Fatih Hilmioğlu Adım Adım Ölüme Gidiyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Fatih Hilmioğlu uyarısında bulundu. Kılıçdaroğlu, Fatih Hilmioğlu'nun adım adım ölüme gittiğini söyledi.

Fatih Hilmioğlu Adım Adım Ölüme Gidiyor
Kılıçdaroğlu, Fatih Hilmioğlu için Gül ve Erdoğan'a seslenerek, "Bir kişi adım adım ölüme yollanıyorsa, öleceğini biliyorsa hapiste tutmak yanlış." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Siyaseti bir tarafa bırakalım. Eğer bir kişi adım adım ölüme yollanıyorsa ve öleceğini biliyorsa bunu hapiste tutmak doğru değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu, İnönü Üniversitesi'nin eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdardoğlu, Hilmioğlu'nun Türkiye'nin sayılı bilim insanlarından olduğunu söyledi.

"KENDİ SORUNUNU BİLMESİ AYRI BİR DRAM"

Uzun süredir hapiste olan Hilmioğlu'nun, ciddi sağlık sorunlarının bulunduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Tabi bir hekim olarak kendi sorununu bilmesi ayrı bir dram. Sadece kendisi değil, kendisiyle beraber pek çok hükümlünün aynı sorunu, benzer sorunu yaşadığını ifade etti" diye konuştu.

"BU DRAMA SON VERİN"

Fatih Hilmioğlu'nun binlerce öğrenci yetiştirdiğini, bunların pek çok ilde, ilçede insanlara şifa dağıttığını aktaran CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Fatih Hilmioğlu gibi bir insanı hapiste tutmak gerçekten çok acı. Büyük bir dram. Sağlığa ihtiyacı var, huzura ihtiyacı var. Buradan bütün yetkililere sesleniyorum; Bu insanlık dramına son verin, bu dram Türkiye'nin vicdanını kanatıyor. Doğru değil. Oğlunu kaybetti, hapisteydi. Bu drama bir insanın dayanması mümkün değil. Sadece onun değil. Benzeri bir dramı yaşayan çok sayıda hükümlü var. Özellikle Başbakana bir çağrıda bulunmak istiyorum; siyaseti bir tarafa bırakalım.

"ÖLECEĞİNİ BİLİYORSA HAPİSTE TUTMAK DOĞRU DEĞİL"

Bir insan hapse girdikten sonra devletin koruması altındadır, devletin güvenliği altındadır. Orada eğer bir kişi adım adım ölüme yollanıyorsa ve öleceğini biliyorsa bunu hapiste tutmak doğru değildir. Cumhurbaşkanına da sesleniyorum; yetkiniz var, lütfen yetkinizi kullanın. Eğer kamuda birileri yetkisini kullanmıyorsa onları harekete geçirin. Bu günlük sıcak siyasetin konusu değildir. İşin ucunda bir insanın hayatı var. Öldükten sonra çözüm üretmek hiçbir şekilde kabul edilemez Ölmeden önce önlem almanız gerekir, çözüm üretmeniz gerekir. Bu insanlık dramına son verelim diyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196