Öne Çıkanlar restoranlar ziyaret iş güvenliği paketi çanakkale şemdinli

Erdoğan'ın başbakanlığa 'veda', köşke 'merhaba' konuşması

"Bu şarkı burada bitmedi.." Başbakan Erdoğan yıllar önce ceza evine girerken milyonların sessiz çığlığı tüm Türkiye'de yankılanmıştı. Bana verilen hiçbir ceza yıldıramaz demişti: Yıldırmadı!. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı oldu. 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan ve ilk defa halk tarafından seçilecek olan cumhurbaşkanlığı yarışı CHP ve MHP'nin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun belirlenmesi ve HDP'nin Selahattin Demirtaş'ı ilan etmesiyle kızışmıştı. AK Parti adayının Başbakan olarka açıklanmasının ardından köşk yarışı daha da kızıştı. Erdoğan başbakanlığa veda, köşke merhaba konuşmasında; "Halka hizmet için güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Bana oy versin, oy vermesin herkesin cumhurbaşkanı olacağım. 10 Ağustos'ta CHP ve MHP'nin oylarını alacağımdan da eminim. Cumhurbaşkanlığı makamı benim için bir dinlenme makamı olmayacaktır. Çözüm sürecinin sekteye uğramasına asla müsade edemeyiz. Devletin bütünlüğü, milletin bütünlüğü, milletin refahı her şeyden önemlidir." dedi.

Erdoğan'ın başbakanlığa 'veda', köşke 'merhaba' konuşması

 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan ve ilk defa halk tarafından seçilecek olan cumhurbaşkanlığı yarışı CHP ve MHP'nin ortak  adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun belirlenmesi ve HDP'nin Selahattin Demirtaş'ı ilan etmesiyle kızışmıştı. AK Parti adayının Başbakan olarka açıklanmasının ardından köşk yarışı daha da kızıştı. Yıllar önce cezaevine girerken muhtar bile olamaz denilmişti. O artık Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı adayı... Erdoğan başbakanlığa veda, köşke merhaba konuşmasında; "Halka hizmet için güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. BEni 12. cumhurbaşkanlığı için aday gösteren tüm milletekili arkadaşlarıma teşekkür ederim. Halka hizmet için güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Bana oy versin, oy vermesin herkesin cumhurbaşkanı olacağım. 10 Ağustos'ta CHP ve MHP'nin oylarını alacağımdan da eminim. Cumhurbaşkanlığı makamı benim için bir dinlenme makamı olmayacaktır. Çözüm sürecinin sekteye uğramasına asla müsade edemeyiz. Devletin bütünlüğü, milletin bütünlüğü, milletin refahı her şeyden önemlidir." dedi. Şiir okumuasıyla da bilinen Başbakan Erdoğan, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" şiirini okudu. 

Alemlerin rabbi Allah’a hamd olsun. Mülkün sahibi Allah’tır. Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Bu davayı bu hareketi bu mücadeleyi işte bugünlere eriştiren rabbime sonsuz hamdü senalar olsun. bu davanın bayraktarlığını yapmış her bir kardeşime rabbim rahmet etsin, onlardan razı olsun. 

Çıktığımız kutlu yolculukta rabbim ayaklarımızı doğruluk üzre sahip kılsın. Yarab sen ki kullarının hareketini takdir ettin, senin iznin olmadıkça hiçbir şey hareket etmez. Bizim hareketlerimizi doğruluk üzre kıl. Yarab bizim göğsümüzü genişlet, hayır işlerimizi kolaylaştır.

Bugün bir güzel yolculuğa hazırlanıyoruz. Bizi kibirden muhafaza et yarabbi. Bizi ailemizi bütün yol arkadaşlarımızı yolların tuzaklarından koru Allah’ım. Selçuklu Sultanı Alparslan gibi kefenimizi giyerek, Kudüs Fatihi Eyyübi gibi zaferin kılıç ve atlarda değil Allah katında olduğuna inandık.  Sen ki her şeye gücü yetensin bu mübarek günde dileğimiz odur ki bu milleti bir kez daha zaferle müjdele ya Rab. Bugün çıktığımız kutlu yolculuğu Türkiye için milletimiz için hayırlara vesile eyle ya Rab. Amin amin amin.

Yıllar önce 7-8 yaşlarında bir çocuğun yanına geldiğini ve annem duymasın diyerek kendisine birşeyler uzattığı çocuğun gözlerini hiç unutamadığını ve AK Parti'yi o çocuğun gözlerini, gözlerinin önünde görerek kurduğunu söyleyen Erdoğan, "Attığımız her imzada o gözler vardı." dedi.

"BİZ SİYASETİ ALLAH İÇİN; MİLLET İÇİN YAPTIK"

Erdoğan;  siyaseti başı kapalı kızlar için, oğluyla, kızıyla doyasıya sarılamayan analar için, Balkanlar'da terk edilen yurttaşlar için, Suriye, Afganistan, Somali, Irak için yaptık., Biz siyaseti makam mevki için yapmadık. Biz siyaseti Allah için, Vatan için, millet için, İstikbaliniz ve İstikbalimiz için yaptık. Bize İmam Hatip'te okuyoruz diye ölü yıkayıcı olur dediler. Namaz kılıyoruz diye gerici dediler. Başını kapatan kızlarımıza başka gözle baktılar.

"MUHTAR BİLE OLAMAZ DİYE MANŞET ATTILAR BİZE DEMOKRASİYİ ÇOK GÖRDÜLER"

Muhtar bile olamaz diye manşetler attılar. Partimizi kapattılar. Biz mücadele ettikçe onlar başka çamurlar attılar. Bize insan olmayı dahi yakıştırmadılar. Bugün nasıl Suriye'de, Irak'ta insanlığı, hak olarak görmüyorarsa bize de demokrasiyi hak görmediler. Manşetlerle çarpışarak, darbelere göğüs gererek yol aldık. Milletin ne söylediğine bakarak yol  aldık. Milletin ne dediğine kulak verdik. Yunus Emre'nin dediği  gibi Yaradılanı severim, yaradandan ötürü. Şeyh Edebali'nin dediği gibi; "İnsanı sev ki devlet yaşasın" insanı sevdik, sünni, alevi, Hristiyan demedik insnaı insan olduğu değer verdik, insan olan her yere hizmet etmeye çalıştık.

"BİZE YAPILANI BİZ YAPMADIK"

Bu ülkeyi bizi sevmeyenler için de büyüttük. Bize oy vermeyenler için de büyüttük. Müslümanın meselesini çözmeye kalktığımız  kadar Hristiyanların sorunlarını da ççzmeye çalıştık. Sünninin derdi kadar alevinin derdini de dert edindik. Siyasete başladığımızdan beri yeni bir Türkiye'nin, Başka bir Türkiye'nin hayalini kurduk. Barışın hakim olduğu bir Türkiye hayal ettik. Herkesin diliyle, kültürüyle, diniyle yaşamını sürdürdüğü, hem de özgürce sürdürğü bir Türkiye hayali kurduk. Bize yappılan biz yapmadık. Bölücü, ayrıştrıcı hiçbir zaman olmadık. Onlar kutuplaştırlaştırdılar, biz birleştirdik. Onlar ayrıştırdılar, biz bir araya getirdik.

"BU ÜLKENİN ÇOCUKLARINA GÜZEL BİR GELECEK YAPTIK"

Yağmalanan bir Türkiye'den bölgesinde lider, iddia sahibi bir Türkiye haline getirdik. 200 senedir tarimizden koparmak istediler. boynumuzu bükmemizi istediler. herkesin karşısında el pençe divan durmamızı istediler. O kadar çirkinleştiler ki Türkiye'ye kibirle bakmaya, el sallamaya, parmak göstermeye, azarlamaya çalıştılar. Siz Kimsizniz? Biz Ertuğrıul Gazi'nin, Fatih Sultan Mehmetin torunlarıyız. Mustafa Kemal Atatürk'ün, Turgut Özal'ın mirasçılarıyız. Unutturulmak istenen bir tarihin yeniden inşa edilmesinin mücadelesini verdik. Bu ülkenin gençlerine özgüven aşıladık. Bu ülkenin çocuklarına güzel bir gelecek yaptık. Arkamızdan gelecek yeni nesil bizim açtığımız yolda devam edecekeler.

"CUMHURBAŞKANINI HALKIN SEÇMESİ BÜYÜK BİR GELİŞMEDİR"

Biz ülkenin gidişatını değiştirmek için anayasada değişiklik yapmaya karar verdik. Halkın oylamasına sunduk. 12. cumhurbaşkanını ve bundan sonraski cumhurbaşkanını seçmesini sağladık. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi büyük bir gelişmedir. Cumhurbaşkanınının halk tarafından seçilmesi bu ülkede vesaitlerin kapatılmasıdır. 

"CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI ASIL ANLAMINI BULACAKTIR"10 Ağustos'ta sadece cumhurbaşkanı seçilmeyecek, halkın seçeceği cumhurbaşkanının seçilmesi ülkede vesaitlerin sona ereceği anlamına geliyor. Halkın cujhurbaşkanını meclis seçmeyecek, halkın içinden gelen, halkın kendisinin seçtiği cumhurbaşkanı seçilecek bu çok önemli...Siyasetin içindeymiş gibi görünüp, siyasetin dışında duruyorlar. Cumhurbaşkanı tarafsız olsun derken, devletin yanında, halkın karşısında olsun istiyorlar. Bu dönem sona erdi. 10 Ağustos'ta halk, cumhurbaşkanını kendi iradesiyle seçecek. İnsanını yaşatmayan devlet payidar olamaz. Cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle Türkiyem vesait zincirinden kurutuluyor. 10 Ağustos'ta halkım takdir eder beni seçerse halkın yanında, ayrıştırmayan, birleştiren bircumhurbaşkanı seçmiş olacaktır. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyeti, Cumhuru ve Cumhurun varlığını temsil eder. Halk tarafından seçilmesi cumhurbaşkanlığı makamı asıl anlamını bulacak. Halkın seçtiği cumhurbaşkanı halkı her anlamıyla uçuracaktır.

"CHP VE MHP'NİN OYLARINI DA ALACAĞIM"

 Bana oy versin, oy vermesin herkesin cumhurbaşkanı olacağım. 10 Ağustos'ta CHP ve MHP'nin oylarını alacağımdan da eminim. Cumhurbaşkanlığı makamı benim için bir dinlenme makamı olmayacaktır. Çözüm sürecinin sekteye uğramasına asla müsade edemeyiz. Çözüm sürecinin cumhurbaşkanlığım dönemimde çok daha koordineli, çok daha kararlı sürecektir. Ülkemizin bağımsızlığını hedef alan bu maşa örgüte zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Devletin bütünlüğü, milletin bütünlüğü, milletin refahı her şeyden önemlidir. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196