Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Erdoğan Bayraktar 'RTE' kısaltması ile çok şaşırttı

17 Aralık operasyonunda oğlu gözaltına alındıktan sonra istifa etmek zorunda kalan eski bakan Erdoğan Bayraktar'dan akılları karıştıran bir tweet geldi. Erdoğan Bayraktar attığı tweette Başbakan'ın adını RTE olarak kısalttı.

Erdoğan Bayraktar 'RTE' kısaltması ile çok şaşırttı

17 Aralık operasyonunda oğlu gözaltına alındıktan sonra istifa etmek zorunda kalan eski bakan Erdoğan Bayraktar'dan akılları karıştıran bir tweet geldi. Erdoğan Bayraktar attığı tweette Başbakan'ın adını RTE olarak kısalttı.

 

17 Aralık operasyonunda oğlu gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan eski Bakan Erdoğan Bayraktar yaptığı son açıklama ile akılları iyice karıştırdı. 17 Aralık sürecinde istifa eden ve istifa ederkende 'Başbakanında istifa etmesi gerekli' diyen Erdoğan Bayraktar son yazdığı tweet ile gündeme gledi. Erdoğan Bayraktar Twitter adresinden "Önce Allah'ın sonrada RTE'nin sayesinde, Genel Müdür, Meclis üyesi, TOKİ Başkanı, milletvekili ve bakan olduğum gerçeği ortadadır" yazdı.


"ÖNCE ALLAH SONRA DA RTE'NİN SAYESİNDE.." TWEETİ

 

Yolsuzluk operasyonunun ardından "İstifa ediyorum" açıklamasında Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tepki toplayan Bayraktar, kişisel hesabından "Önce Allah'ın sonrada RTE'nin sayesinde, Genel Müdür, Meclis üyesi, TOKİ Başkanı, milletvekili ve bakan olduğum gerçeği ortadadır" ifadesini kullandı.

İşte Bayraktar'ın o mesajı;

'SÜREK AVINA DÖNDÜ'

17 Aralık'taki 'Büyük Rüşvet Operasyonu'ndan sonra Başbakan Erdoğan 'ı da istifaya çağırarak hem bakanlıktan, hem de milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan Bayraktar olayı 'sürek avına' döndü. Bayraktar, istifasını açıkladıktan 2 hafta sonra metni, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e gönderdi. Ancak Şahin, istifanın verileceği yerin genel merkez olmadığına karar vererek işlem yapmadı. Bu kez istifa metni, Ak Parti Meclis Grubu'na gönderildi. Grup personeli de istifa metnini ne yapacağını bilemedi ve yöneticilerin müdahalesi üzerine ne işlem yaptı ne de istifayı TBMM Başkanlığı'na gönderdi. Bayraktar ise haftalar sonra ilk kez hafta başında TBMM'ye gelerek, Ak Parti Grubu'na gitti. Genel Kurul çalışmalarına katılmayan ve kulise gelmeyen Bayraktar, Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile görüştü.

AK PARTİ'DEN AYRILMAZ İDDİASI


Bayraktar'ın daha önce de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'le görüştüğü öğrenildi. Parti yöneticileri, Bayraktar'ın bakanlık görevini devrederken söylediği, "40 yıllık davama hizmet etmeye devam edeceğim" sözleri nedeniyle Ak Parti'den ayrılmayacağı görüşünde.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
elif keskin 5 yıl önce

sayın bakanım,sizi çok seviyoruz..dualarımızla yanınızdayız..Allah sizi başımızdan eksik etmesin inşaallah.

banner187

banner196