Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül laiklik Halit Mermer çorlu Yalova Altınova

CHP'de adaylık krizi yine istifa getirdi

Yolsuzluk Operasyonu'ndan sonra AK Parti'den art arda gelen istifalardan sonra bu kez CHP'de istifa depremi yaşanıyor. Dün Kırklareli Milletveliki Turgut Dibek ile Edirne Belediye Başkanının istifası CHP'nin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bugün ise 4 kişi daha istifa etti.

CHP'de adaylık krizi yine istifa getirdi
Sürekli isitfa haberleri ile sarsılan CHP'de yeni istifa kararları açıklandı. İşte istifasını sunan o isimler

CHP'nin Didim'de mevcut Belediye Başkanı Mümin Kamacı'yı adaylıktan almasının ardından başlayan tepkiler kapsamında 4 belediye meclis üyesinin istifa ettiği belirtildi. CHP Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaoğlu sanal alemde yaptığı açıklamada CHP'den istifa ettiğini duyururken CHP'li Meclis üyeleri Vedat Ege, Şehriban Karakış ve Özlem Girgin'in de istifasını sundukları öğrenildi.

CHP'den Kamacı'nın aday gösterilmemesine ilk tepki geldi. 2 dönemdir CHP'den Didim Belediye Meclis Üyeliğine seçilen ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ahmet Karaoğlu kendisine ait hesabından CHP'den istifa ettiğini duyurduk. Ahmet Karaoğlu hesabında “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına; adaylık sürecinde yaşanan haksızlıkları MYK ve PM'de alınan kararı kabullenmem mümkün değildir. Üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) istifa ediyorum” şeklinde yazdı.

Öte yandan ise CHP'li Meclis üyeleri Vedat Ege, Şehriban Karakış ve Özlem Girgin'in de istifasını sundukları öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196