Öne Çıkanlar İstanbul görüldü güreş trafik kazası açlık

Cemil Çiçek'ten şok HSYK teklifi

Kanlı HSYK görüşmelerinden sonra hükümet geri adım atmış teklifi geri çekme kararı almıştı. Bunun üzerine TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in HSYK ile ilgili çok önemli 2 öneri sunduğu iddia edildi.

Cemil Çiçek'ten şok HSYK teklifi
HSYK konusunda nbir türlü uzlaşma sağlanamadı. Komisyonda çıkan tartışmadan sonra HSYk düzenlemesinin hükümet tarafından geri çekildiği konuşulurken bir önerinin de TBMM Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten geldiği iddia edildi.


Edinilen bilgiye göre, askıya alınan HSYK teklifi için Çiçek şu önerilerde bulundu:

''Teklifin HSYK düzenlemelerini içeren 22. maddesinden itibaren kalan maddeleri, Uzlaşma Komisyonu gibi yeni bir komisyon kurularak veya Anayasa Komisyonu gündemine alarak iktidar ve muhalefet partileri olarak birlikte tartışın. Hangi maddenin geçirilip hangi maddenin tekliften çıkarılabileceğine birlikte karar verin. İkinci olarak yeniden anayasa değişikliği için adım atalım. Bu konuda ben inisiyatif alabilirim.''

Milliyet gazetesinin haberine göre, Çiçek'in bu teklifine, BDP sıcak bakarken, MHP olumsuz yanıt verdi. Ana muhalefet partisi CHP ise Çiçek'in bu teklifine henüz yanıt vermedi.

Hükümet, hem komisyon hem de Genel Kurul aşaması tartışmalı geçen HSYK kanun teklifini, ilk 22 maddesi Meclis'ten geçtikten sonra askıya almıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196