Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü açlık trafik kazası

Binali Yıldırım hakkında çıkan iddiaları yanıtladı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım hakkında çıkan ses kaydı iddiaları üzerine açıklama yaparak haberleri yalanladı. İşte Yıldırım'ın açıklamalarının satır başları:

Binali Yıldırım hakkında çıkan iddiaları yanıtladı
'ESKİ ÇABUK UNUTULDU'
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışması için gittiği Menderes ilçesi girişinde vatandaşlar tarafından karşılandı. Yıldırım'ın yanına yaklaşan bir kadın, özel hastanelerde tedavi katılım paylarının yüksekliğinden şikayet eden bir kadın, "Hastanelerde hizmetler çok güzel ama acil özel hastaneye ihtiyaç oluyor. Bir göz muayenesi için 60 lira ödüyoruz. Ben emekliyim. Emekliler bu parayı nasıl ödesin? Bu ücretleri nasıl ödeyeceğiz? Götürenler götürüyor. Götürenler az götürsün?" dedi.
Binali Yıldırım'ın bu tepkiye yanıtı ise, "Eski çabuk unutuldu. Sağlıkta çok alternatif var artık" oldu.'İDDİA EDEN KİMSE ORTAYA ÇIKSIN'
"İddia eden kimse ortaya çıksın" Yıldırım, Menderes'te ziyaret ettiği bir taksi durağında da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubu, Binali Yıldırım'a, "Sayın Başbakanın tavsiyesiyle sizin Sabah ATV'nin satışı konusunda işadamlarına aracılık ettiğiniz ve belli oranlarda para alınıp ortak havuzda toplandığı, ATV ve Sabah'ın böyle alındığı yönünde iddialar var. Sizin de buna aracılık ettiğiniz söyleniyor, ne diyeceksiz?" şeklinde bir soru yöneltti.

'LÜZUMSUZ İŞLERLE UĞRAŞMIYORUZ'
Yıldırım'ın yanıtı ise,"Kim, ne diyor? Edeni söyle ki ona göre cevap vereceğim. Öyle adresi belli olmayan şeylere inanmayın. Kimse iddia eden, ortaya çıkar, biz de cevabını veririz. Tamam mı? Biz İzmir'in her mahallesinde hemşehrilerimizle bir aydır sohbet ediyoruz, dertlerini dinliyoruz. Lüzumsuz işlerle uğraşmıyoruz. Bizim işimiz millet, gücümüz de millet, onun dışındaki işler bizi ilgilendirmiyor." şeklinde oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196