SİYASET:
Başbakan Erdoğan ses kayıtları. Erdoğan'ın oğlu ile olan dinleme ses kayıtları
Türkiye dün paralel yapının dinlediği 7 bin kişilik ses kaydı haberi ile sarsıldı. Savcılar yalanlamış olsa da, akşam saatlerinde Başbakan Yardımcısı Arınç, ses kayıtlarının klasörlerinin ellerinde olduğunu açıkladı. Bu büyük olaya ilişkin tartışmalar devam ederken, dün akşam saatlerinde Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık'taki görüşmelerini içerdiği iddia edilen bir ses kaydı yayımlandı.
 
Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal ile yaptığı iddia edilen görüşmelerde, Erdoğan'ın Bilal'e "evden paraları çıkar" dediği belirtiliyor. Toplam 11 dakikalık görüşmelerin saati 17 Aralık için 08:02, 11:17, 15:39, 23:15 ve 18 Aralık için saat 10:58 görünmektedir.
 
Twitterda yazışan bir çok gazeteci, görüşmelerin montaj olduğunu, Erdoğan'ın sesindeki kısıklık ve Bilal Erdoğan'ın sesindeki kopukluktan bunun anlaşılabileceğini belirtiyor.
 
Yine görüşme saati olarak belirtilen saat 11:17'de Başbakanın Konya'da toplu açılış töreninde konuşma yapmak üzere protokoldeki yerini aldığı, saat 15:39'da ise Lübnan Başbakanı Mikati ile yine Konya'da tokalaştığı belirtiliyor.
 
Tüm bu tespitler, servis edilen ses kayıtlarının şüpheli olduğunu göstermektedir.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

62. Hükümeti Kurma Görevi Davutoğlu'nda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Vekili Ahmet Davutoğlu'na, 62. hükümeti...

Haberi Oku