Öne Çıkanlar spor Bilecik ziyaret Bursaspor Futbol

Başbakan Erdoğan grup toplantısında konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda milletvekillerine hitap ediyor:

Başbakan Erdoğan grup toplantısında konuşuyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda milletvekillerine hitap ediyor:

Önceki hafta gerçekleştirdiğimiz grup toplantımızdan bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında çok sayıda temasımız oldu. toplantımızın ardından, komşumuz İran’a gittik. Cumhurbaşkanı, yardımcısı, dışişleri bakanıyla görüşmelerimiz oldu. İran ziyaretimizde tercihli ticaret anlaşmasını, ortak bildiriyi ve kurumlarımız arasında işbirliğini ön gören çeşitli protokolleri imzaladık.

Bu yıl cumhurbaşkanlığı seçimlerinden ardından sonraki genel seçimlerde, halk oylamalarında yurt dışındaki vatandaşlarımız bulundukları ülkelerde oylarını kullanabilecekler. Büyükelçilikler ve konsolosluklar hazırlıklara başladı.

Okmeydanı'nda var olan tapu sorunu çözmek için adım attık. 200 kadar tapuyu hak sahiplerine dağıttık. Kartal'da 156 milyon ira olan 20 kavşak ve yolun açılışın gerçekleştirdik. Pazar günü Eyüp-Alieyböy- Mahmutbey metro hattının temel atma törenine katıldık.

Ankara büyükşehir belediyemizin başlattığı, ulaştırma bakanlığımızın tamamladığı Batıkent-Sincan metro hattı artık açılma aşamasına geldi.Birileri laf üretir biz ise icraat üretiriz. Aramızdaki fark bu.

Gelecek hafta mitinglerimize başlıyoruz. 81 vilayetimizde yoğun şekilde propaganda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tam kadro halinde sahada olacağız. 30 mart seçimlerinin çok çok önemli oldğunu olukça zorlu geçeceğini defalarca ile getirmiştim.

Hedef şu: Bu seçimde ak parti'nin oyunu nasıl aşağı çekeriz. Sizler öyle bir gayetin içinde olacaksınız ki ak parti'nin 30 mart seçimlerinde çok daha güçlü bir şekilde çıkacağını ispat etmiş olacaksınız.

Karar süreçlerinde milletin hissiyatına kulak verilmedi. Öküzünü vereçeksin dedeler hiç itiraz etmedi. Bağrına tay bastı varını yoğunu verdi. Kuzusunu askere verdi tabutu geldi , vatan sağolsun dedi kaderine razı oldu.

Hastane istedi hastane yapmadılar okul istedi yapmadılar. Huzur istedi, istikrar istedi vermediler.

Bu millet asırlarca inim inim inledi. Anne düyünün yavrusunu 9 ay karnında büyütmüş, canından bir parça olarak görmüş. Davulla zurnayla askere yollamış, şehit olarak geri döndüğünde bir damla göz yaşı dökmemiş, vatan sağ olsun diyerek anadolu kadının ne yüce varlık olduğunu bütün dünyaya göstermiş.

Ama devlet dairesine gidince yüzüne bakılmamış, başörtülüsün okuyamazsın köylüsün demişler. Sen makarnacısın sen göbeğini kaşıyan adamsın demişler. Bu ülke bunları gördü.

Her şeyi milletin aldılar ama fikrini hissiyatini önemsemediler. Kazanan yine CHP oldu. yine sermaye oldu.

Asırlar boyunca millet iradesi bu ölçüde ilk kez karar süreçlerine ilk kez AK Parti döneminde yansımıştır. Tarihte ilk kez milli irade bu kadar güçlenmiş, AK Parti dik duruşu saysinde millet devletiyle kucaklaşmıştır.

Birileri bu durumu içine sindirememiştir. Hükümetleri sermaye kuruyor sermaye yıkıyordu. 11 yıl önce bir avuç zümre kazanıyordu, işte bu çarkı kara düzeni istikrarsız tezgahı biz alt üst ettik.

Senin derdinle hiç bir zaman dertlenmediler. Senin gözyaşını hiçbir zaman hissetmediler. Evet bunlar senin dirini değil ölünü sevdiler.

Ne kadar etnik grup varsa hepsine söyüyorum. Bu ülkede iktidarları artık siz belirliyorsunuz. Bu ülkede kararları siz veriyorsunuz. Siz sandıkta ne derseniz o oluyor.

Azınlığın güvencesi biz olduk. Batıya gidip şikayet edecek kadar alçaldılar. Batı'nın hangi ülkesinde muhalefette olan siyasi parti gelip burada şikayet ettiğini duydunuz mu? Atılacak her olumlu adımın karşısında olmuşlardır.

Buu ülke faiz lobisi vaiz lobisi sermaye lobis tarafıdnan idare edilemez. Kimin ne meselesi varsa bunu Türkiye'de görmelidir, sandıkta görmelidir.

Saldırıda bir kısım yargı kullanılıyor emniyet kullanılıyor, ses kayıtları ortam dinlemeleri kullanılıyor. devlete paralel

Bizim karşımıza mertçe siyaset meydanına çıkmıyorlar. Millet bunun arkasında değil karşısında. Bilrikleri için ne siyaset ne de sandığa yanaşmıyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196