Öne Çıkanlar McDonalds kararı goran pandev Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

Demirtaş'tan Gülen'e ananaslı gönderme! Ananas var ananas!!

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin vermiş olduğu yemeğe katıldı. Yemekte konuşma yapan Demirtaş Fethullah Gülen'e ait olduğu söylenen kaseti eleştirerek ' Allah yok, peygamber yok, ananas var' dedi. Konuşmasında ise yerel seçimlerde iddialı olduklarının da altını çizdi.

Demirtaş'tan Gülen'e ananaslı gönderme! Ananas var ananas!!
Barış ve Demokrasi Partisi Eş Başkanı Selahattin Demirtaş katıldığı yemekte konuştu. Demirtaş yerel seçimlerde iddialı olduklarını oylarını arttırdıklarını söylerken Fethullah Gülen'e sert göndermeler yaptı. Fethullah Gülen'e ait olduğu söylenen ses kaydında geçen ananasın ne olduğu hala bilinmezken, Allah yok, pegamber yok diyerek sert dille eleştirdi.


Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Fethullah Gülen'i eleştirerek, "Bir din adamının konuşması böyle olur mu? Yarım saat konuşuyor. Allah yok, peygamber yok. Şirket konuşuyor, alışveriş konuşuyor. ‘O ne kadar, bu ne kadar’ diyor. Ananas konuşuyor. Dinle ilgili tek kelime yok” dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Antalya İl Örgütü tarafından Cam Piramit’te düzenlenen ‘Dostluk ve Dayanışma’ yemeğine katıldı. Gecede konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yerel seçiminin çok önemli olduğunun altını çizdi ve iddialı olduklarını ifade etti. BDP’nin her platformda engellendiğini iddia eden Demirtaş, “100 kişi toplansak 500 polis gönderiyorlar. O etkinliği engelleyebilmek için bütün güçlerini kullanıyorlar. Son 3 yılda özellikle bakın en çok biber gazı tüketen ülke Türkiye’dir. En çok polis şiddeti uygulayan, en çok yurttaşlarını katleden ülke Türkiye’dir. Bu konuda Türkiye birincidir. Muhalif gazetelere ceza yağdıran ülke Türkiye’dir. Önümüzdeki bütün engellemelere rağmen biz de seçimlere giriyoruz. Bu imkansızlıklara rağmen Türkiye’nin birinci partisiyiz. AKP’nin önüne bu zorlukları koysanız 3 günde çil yavrusu gibi dağılırlar, parti olmaktan çıkarlar. Tabelaya bile dönüp bakmazlar. Biz özgürlük sevdası ile hareket ediyoruz. Biz halkımızın barış ve özgürlük arayışını yürütüyoruz. Yeri geldiğinde her birimiz özgürlük sevdası için canımızı veririz" diye konuştu.

“OYUNU EN FAZLA ARTTIRAN PARTİ BİZ OLACAĞIZ”

Türkiye’de gerçek muhalefeti kendi partilerinin yaptığını ve dimdik bir duruşla bugünlere geldiklerini anlatan Demirtaş, “Davasından, özgürlük sevdasından geri adım atmayan tek parti biziz. Verdiği oyun hakkını alan, verdiği her oyun mahcubiyetini yaşamadan dimdik durabilen hareket biziz. Bu kadar engellemelere rağmen her seçimden başarılı çıkıp yürümeye devam eden parti hareketi biziz. Bu seçimlerde oylarını ve belediye sayısını en fazla arttıran parti biz olacağız. En başarılı parti olacağız. Arkamızda büyük güçlere dayanarak değil, bunu sizlere güvenerek söylüyorum” dedi.

"3 PARTİ TEK PARTİ OLSUN"

AKP, CHP, MHP’den farkları olduğunu savunan Demirtaş, “Üçünü de yan yana koyun aralarında fark göremezsiniz. Birbirinden farklı neyi savunuyorlar? Niye 3 partiler bunu da anlamış değilim. Birbirlerine ziyan, yazık ediyorlar. Birbirine atıp tutuyorlar, buna da yazık. Daha önce teklif etmiştim ciddiye almadılar. Ciddi öneriyorum; birleşsinler, tek parti olsunlar. Yazıktır o kadar masrafa. 3 ayrı partiye gerek yok. Her birinin aynı politikası var. Birinin adı Başbakan, diğeri muhalefet lideri. Hiç bu oyuna, tiyatroya oyuna yok” ifadelerini kullandı.

GÜLEN’E ELEŞTİRİ

Ortaya çıkan ses kaydı üzerinden Fethullah Gülen’e eleştirilere yönelten BDP lideri, "Bir din adamının konuşması böyle olur mu? Yarım saat konuşuyor. Allah yok, peygamber yok. Şirket konuşuyor, alışveriş konuşuyor. ‘O ne kadar, bu ne kadar’ diyor. Ananas konuşuyor. Dinle ilgili tek kelime yok” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196