Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, üniversite hastanesine dönüştürüldü

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, üniversite hastanesine dönüştürüldü

BURSA (AA) - Bursa Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'daki Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne bağlanarak, üniversite hastanesi oldu.

Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelindeki 55 eğitim ve araştırma hastanesi, üniversite hastanesine dönüştü.

Tedavi hizmetinin yanı sıra akademik faaliyetlerin de yürütüleceği hastanelerde, üniversitenin öğretim üyeleriyle ortak kullanım alanı olacak.

Böylece akademik ve teorik faaliyet yürüten akademisyen ve öğrenciler, hastanelerde kolaylıkla çalışma imkanı bulabilecek.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, yaptığı açıklamada, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan doktorların da akademik ilerlemelerinin mümkün olacağını belirtti.

Hastanenin hizmet sunum standartları açısından daha güçlü hale geleceğini ifade eden Aşkın, "Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin de güçlü akademik kadrosuyla Türkiye'nin ve dünyanın sayılı kurumları arasında yer alacak." değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196